Skandal w Serie A. Trzech piłkarzy Juventusu zawieszonych

Paulo Dybala
Paulo Dybala fot. Grzegorz Wajda

Przed derbowym meczem z Torino, który zaplanowano na sobotę, działacze Juventusu zawiesili trzech zawodników – Paulo Dybalę, Westona McKennie’ego i Arthura. Piłkarze ci złamali zasady związane z pandemią koronawirusa.

McKennie zorganizował w minioną środę prywatną imprezę, na której pojawiło się aż dziesięć osób, w tym dwaj wspomniani koledzy z Juventusu. Piłkarze złamali prawo, bo z racji lockdownu i pandemii koronawirusa we Włoszech nie można organizować takich spotkań. Na miejsce z powodu interwencji sąsiadów przyjechała policja, którą McKennie wpuścił po godzinie. Piłkarze otrzymali mandaty. Ukarać zdecydował się ich też klub.

Piłkarze bez taryfy ulgowej

Juventus zawiesił całą trójkę na derbowy mecz z Torino. Co prawda Arthur i tak nie zagrałby raczej w tym pojedynku z powodu kontuzji, ale pozostała dwójka szykowała się do występu. Nie wiadomo na razie czy zawodnicy poniosą dodatkowe konsekwencje.

Dziennikarze Football Italia nie wykluczają, że piłkarze ci będą też poza kadrą na mecz z Napoli, który odbędzie się 7 kwietnia. Działacze Starej Damy nie podjęli jeszcze decyzji w tej sprawie.

Torino
Juventus Turyn
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 3. kwietnia 2021 17:59.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze