Simone Inzaghi czuje niedosyt po Derby d’Italia

Simone Inzaghi
Pressfocus Na zdjęciu: Simone Inzaghi

Inter Mediolan był bliski zwycięstwa z Juventusem, ale finalnie zremisował 1:1. Simone Inzaghi zdecydowanie nie jest zadowolony z podziału punktów.

• Simone Inzaghi zabrał głos po zremisowanych 1:1 Derby d’Italia
  • Opiekun mediolańczyków nie może pogodzić się z utratą zwycięstwa w niedzielnej potyczce
  • Włoski trener twierdzi, że jego zespół zasługiwał na zwycięstwo

Inter zasługiwał na więcej zdaniem Inzaghiego

Pierwszego gola w meczu Inter – Juventus zobaczyliśmy w 17. minucie, gdy do siatki trafił Edin Dzeko. Długo wydawało się, że bramka Bośniaka zapewni mediolańczykom zwycięstwo. Turyńczycy wyrównali jednak po rzucie karnym Paulo Dybali, z czego niezadowolony jest Simone Inzaghi.

Myślę, że to był jedyny sposób, w jaki mogliśmy stracić gola. To rozczarowujące, ponieważ kontrolowaliśmy ten mecz od samego początku. Nie pozwoliliśmy Juventusowi na nic – powiedział opiekun Interu.

Straciliśmy sporo energii, naciskając przez całą pierwszą połowę. Wiedzieliśmy, że Juve może wprowadzić z ławki Chiesę, Dybalę i innych, więc cofnęliśmy się nieco głębiej, lecz nadal uważam, że nie pozwalaliśmy na nic rywalom – przekonywał Simone Inzaghi.

Juventus to drużyna, która rozkwita w kontrze, lecz nie mogli nic zrobić. Cały zespół ciężko pracował, pomagając sobie nawzajem, więc końcowy rezultat jest trudny do przyjęcia – dodał niepocieszony szkoleniowiec aktualnego triumfatora Serie A.

Inter w najbliższych kilkunastu dniach będzie miał sporo okazji do potwierdzenia swoich umiejętności. Najbliższa szansa mediolańczyków na sięgnięcie po pełną pulę, to środowy konfrontacja na wyjeździe z Empoli.