Zawiedli, rozczarowali. Lista Dumanowskiego i Guziaka

SSC Napoli
PressFocus Na zdjęciu: SSC Napoli

Serie A na półmetku. Czas na podsumowania pierwszej części sezonu ligi włoskiej. Kto dominował, kto rozczarował? Niektóre odpowiedzi są jasne, inne mniej oczywiste. Piotr Dumanowski i Dominik Guziak z Eleven Sports w swoim cotygodniowym tekście na Seriea.pl przygotowali zestawienie topów i flopów.

  • Patrząc na tabelę Serie A, mamy sporo niespodzianek w bieżącym sezonie
  • Sama pozycja Napoli nie tak bardzo zaskakuje jak przewaga, jaką zdołało sobie wypracować nad grupą pościgową
  • Jednym z największych rozczarowań jest Fiorentina

Serie A – kto zachwycił?

Piotr Dumanowski i Dominik Guziak kolejny raz rozpływają się nad formą Napoli, ale nie zapominają o Atalancie Bergamo, która jest w fantastycznej dyspozycji w ostatnim czasie. Komentatorzy Eleven Sports zachwycają się dyspozycją strzelecką piłkarzy La Dei, którzy w styczniu nastrzelali 20 goli. To wynik gorszy tylko o dwa gole w stosunku do reszty sezonu w wykonaniu tej drużyny.

Duet ekspertów chwali również trenera Monzy Raffaele Palladino, który robi świetną robotę z beniaminkiem Serie A. Początki sezonu były trudne dla tego zespołu, ale po przełomowej wygranej z Juventusem karta się odwróciła, a Monza jest obecnie solidnym średniakiem ligi włoskiej.

Serie A – kto zawiódł?

W tym zestawieniu znalazło się miejsce dla zespołów, po których można się było tego spodziewać, ale Dumanowski i Guziak najwięcej miejsca poświęcają Fiorentinie, która spisuje się znacznie poniżej oczekiwań. Problemem Violi jest przede wszystkim brak klasowego napastnika na miarę Dusana Vlahovicia.

Komentarze