Sassuolo grało z Romą, wielkie emocje w końcówce

Tammy Abraham
PressFocus Na zdjęciu: Tammy Abraham

Sassuolo Calcio zremisowało rezultatem 1:1 z Romą w meczu w ramach 14. serii gier włoskiej ekstraklasy. Gospodarzom bramkę zapewnił Andrea Pinamonti, a gościom Tammy Abraham.

• Sassuolo Calcio podzieliło się punktami z Romą
  • Pierwszy gol w tym spotkaniu padł dopiero w 80. minucie
  • Autorami trafień byli Tammy Abraham oraz Andrea Pinamonti

Podział punktów na Mapei Stadium

Sassuolo Calcio w 14. kolejce Serie A na Mapei Stadium podejmowało Romę. Zdecydowanym faworytem tego meczu byli goście, ale gra przez większość pojedynku była niezwykle wyrównana. Żaden z zespołów długo nie potrafił przechylić szali na swoją stronę, a dopiero pod koniec spotkania oglądaliśmy bramki Abrahama i Pinamontiego.

Roma rozpoczęła to starcie od kilku ataków – swoje okazje miał m.in. Eldor Shomurodov, który najpierw został złapany na spalonym, a w innej sytuacji źle przyjął piłkę, przez co akcja nie powiodła się po jego myśli. W 16. minucie swój pierwszy strzał oddało Sassuolo Calcio – Luca D’Andrea niecelnie jednak uderzał na bramkę strzeżoną przez Ruiego Patricio, który wykazał się dosłownie chwilę później. Davide Frattesi posłał “bombę” zza pola karnego, ale Portugalczyk był na posterunku.

W 32. minucie przed znakomitą okazją stanęli podopieczni Jose Mourinho – dwójkową akcję wyprowadzili Nicolo Zaniolo oraz Eldor Shomurodov, lecz uzbecki napastnik nie wykorzystał dogodnej szansy. W 41. minucie strzałem głową Ruiego Patricio znów próbował zaskoczyć Davide Frattesi, jednak jego uderzenie głową ostatecznie nie zagroziło bramce Portugalczyka. Następnie błąd popełnił golkiper gospodarzy – Andrea Consigli – lecz bez większych konsekwencji. W 44. minucie przed kapitalną okazją stanął Nicola Zalewski, ale Polak spudłował z bliskiej odległości. Już w doliczonym czasie gry pierwszej połowy Abdou Harrou uderzył z dystansu, lecz tym strzałem nie zapewnił ekipie Sassuolo Calcio prowadzenia, bowiem ponownie świetnie zachował się Rui Patricio.

“Giallorossi” drugą połowę spotkania rozpoczęli bardzo spokojnie, jakby zachowawczo. Gianluca Mancini oraz Andrea Pinamonti musieli skorzystać z pomocy służb medycznych, a na boisku, jeśli chodzi o aspekty piłkarskie, nie działo się zbyt wiele. Jose Mourinho widząc niemoc swojej drużynie dokonał zmian – Nicolę Zalewskiego zastąpił Stephan El-Shaarawy, miejsce Zekiego Celika zajął Rick Karsdorp, a fatalny dzisiaj Eldor Shomurodov został zmieniony przez Tammy’ego Abrahama. Te korekty trochę ożywiły zespół gości. Świetną okazję w 77. minucie miał jednak zawodnik Sassuolo Calcio – Hamed Junior Traore – którego strzał zatrzymał niezawodny dziś Rui Patricio.

Ekipa Jose Mourinho grała do końca, a w 80. minucie kapitalną wrzutką popisał się Gianluca Mancini, którego dośrodkowanie uderzeniem głową wykończył Tammy Abraham. Angielski snajper wreszcie się odblokował i zapewnił prowadzenie popularnym “Giallorossim”. Klub z Rzymu nie cieszył się jednak zbyt długo, ponieważ pięć minut później wyrównał Andrea Pinamonti i ten rezultat utrzymał się już do końca starcia na Mapei Stadium. Sassuolo Calcio – Roma 1:1.