Rzym boi się derbów? Setki policjantów na ulicach i wokół stadionu

Włoskie media informują o ogromnym ryzyku, jakie niosą ze sobą dzisiejsze derby Rzymu. Mecze Lazio z Romą zawsze są spotkaniami podwyższonego ryzyka, ale tym razem obawy o możliwe zajścia przed, czy po meczu są jeszcze większe niż zwykle.

Lazio Rzym
PressFocus Na zdjęciu: Lazio Rzym
  • W niedzielę o godzinie 18:00 rozpoczną się kolejne derby Rzymu
  • W Rzymie pojawiają się obawy o bezpieczeństwo na ulicach miasta
  • Stawką spotkania jest awans do Ligi Mistrzów

Derby Rzymu znów elektryzują Serie A

Serwis Calciomercato.com informuje, że dzisiejsze derby Rzymu będzie zabezpieczać sporo ponad tysiąc policjantów, których będzie można spotkać nie tylko wokół Stadio Olimpico, ale również na ulicach całego miasta.

Mecze derbowe zawsze są traktowane jako podwyższonego ryzyka, ale tym razem obawy są jeszcze większe. Wszystko przez napięte relacje kibiców obu drużyn, które zaogniły się się w ostatnim czasie.

Ponadto media przypominają wydarzenia z Neapolu, gdzie na ulicach miasta doszło do walk kibiców z policją przed meczem Ligi Mistrzów z Eintrachtem Frankfurt. Choć winnymi tych zajść byli przede wszystkim chuligani z Niemiec, kibice Napoli również mają swoje za uszami. Nie tak dawno było bardzo głośno o bójce kibiców Azzurrich i AS Romy na jednej z włoskich autostrad.

Stawką tego meczu jest udział do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Lazio jest obecnie trzecie w Serie A z dwoma punktami przewagi nad piątą Romą. Wynik tego pojedynku może mieć bezpośredni wpływ na układ końcowej tabeli.

Zobacz również: Ibrahimović skomentował swój historyczny wyczyn w Serie A

Komentarze