Roma – Spezia: Giallorossi wrócili na właściwy szlak, grali Polacy

Chris Smalling

AS Roma w ostatnim meczu 17. kolejki Serie A pokonała w roli gospodarza Spezię (2:0). Dzięki tej wygranej podopieczni Jose Mourinho wskoczyli na szóste miejsce w tabeli.

• AS Roma zanotowała w poniedziałkowy wieczór dziewiąte zwycięstwo w tej kampanii
  • W drużynie rywali Giallorossich grali Arkadiusz Reca i Jakub Kiwior
  • Spezia zaliczyła jedenastą porażkę w kampanii

Roma z przełamaniem w Serie A

AS Roma przystępowała do potyczki z drużyną z dołu ligowe tabeli po wygranym starciu z CSKA Sofia (3:2). Rzymianom dopisało dużo szczęścia. Tymczasem drużyna Thiago Motty chciała wrócić na zwycięski szlak po czterech meczach bez wygranej.

W pierwszej połowie zgodnie z przewidywaniami więcej z gry miała Roma. Już w szóstej minucie meczu wynik rywalizacji otworzył Chris Smalling, który wykorzystał podanie głową Tammy’ego Abrahama i z bliska skierował piłkę do siatki. W kolejnych fragmentach rywalizacji rzymianie mieli sytuacje na podwyższenie prowadzenia, ale ich nie wykorzystali.

Po zmianie stron prowadzenie Romy podowyższył Roger Ibanez, pokonując golkipera rywali po strzale głową w 56. minucie. Asystę przy tym trafieniu zaliczył Jordan Veretout. Do końca zawodów rezultat meczu nie ulgł już zmianie. Warto natomiast dodać, że gospodarze kończyli spotkanie w dziesięciu, bo dwie żółte kartki zobaczył Felix Afena-Gyan.

Roma w ligowej tabeli plasuje się na szóstej pozycji, legitymując się dorobkiem 28 punktów na koncie. Do lidera Interu Mediolan ekipa z Rzymu traci 12 oczek. Spezia zajmuje natomiast 17. miejsce z 12 punktami.