Popis strzeleckich umiejętności w Rzymie

Broja Mayoral
Pressfocus Na zdjęciu: Broja Mayoral

Na koniec zmagań w 20. kolejce Serie A, doszło do rywalizacji AS Romy z Hellas Veroną. Worek z bramkami rozwiązał się na dobre jeszcze w pierwszej połowie. Na nudę nie mogliśmy narzekać. Ostatecznie zwycięstwo padło łupem Rzymian 3:1 (3:0).

Udinese wygrywa po raz pierwszy od 12 grudnia

Na Stadio Alberto Picco padło tylko jedno trafienie. Bramkę zapisał na swoim koncie Rodrigo de Paul, który skutecznie wykonał rzut karny. To pierwsza wygrana gości po dziewięciu spotkaniach bez wiktorii w Serie A.

Pełna relacja z meczu >

Ważna wygrana Lazio, Cagliari Calcio nie przerwało fatalnej serii

W niedzielne popołudnie najciekawiej było w Bergamo, gdzie Atalanta przegrała z Lazio 1:3. Spotkanie Cagliari Calcio – US Sassuolo zakończyło się remisem 1:1 (klub z Sardynii czeka na zwycięstwo od 7 listopada), a FC Crotone nie dało rady Genoi CFC (0:3).

Pełne relacje z meczów >

Poprawa nastrojów w Neapolu

Po słabym występie przeciwko Hellas Weronie, Napoli walczyło z drużną ze strefy spadkowej. Można powiedzieć, że Azzurri mieli wszystko pod kontrolą, jednak nie przez całe spotkanie. Po przerwie aktywniejsi pod bramką rywala byli piłkarze Parmy. Słaba skuteczność gości nie pozwoliła na zmianę rezultatu i mecz zakończył się zwycięstwem Napoli 2:0 (1:0).

Pełne relacja z meczu >

Drużyna Dawidowicza bez szans w Rzymie

Z początku rywalizacja Romy z Hellas nie zapowiadała tak jednostronnego widowiska. Przez pierwsze minuty tempo meczu było wolne, a jeden z filarów defensywy Rzymian musiał opuścić boisko z powodu kontuzji. Niespodziewane przed przerwą AS Roma zdążyła strzelić, aż trzy bramki, co znacznie podcięło skrzydła Gialloblu. W dodatku, Dawidwoicz i spółka po raz pierwszy w tym sezonie stracili tyle bramek w jednym starciu ligowym.