Problemy Juventusu. “Potrzebne będzie poświęcenie”

Andrea Pirlo
Andrea Pirlo fot. PressFocus

W środę Juventus czeka niezwykle trudne spotkanie w Lidze Mistrzów. W Turynie przyjdzie mu się zmierzyć z Barceloną. Bardzo dobrze zdaje sobie z tego sprawę trener Starej Damy Andrea Pirlo, który oczekuje od swoich zawodników poświęcenia, jeżeli chcą osiągnąć w tym meczu korzystny wynik.

Czytaj dalej…

Nadal nie wiadomo, czy przeciwko Barcelonie będzie mógł wystąpić Cristiano Ronaldo. Aktualnie w Turynie czekają na wynik najnowszego testu na koronawirusa, któremu został poddany Portugalczyk.

– Musimy poczekać na wynik testu. Myślę, że pojawi się dzisiaj wieczorem – powiedział Pirlo, który nie wie jednak, czy Portugalczyk zagra od pierwszej minuty, jeżeli wynik będzie negatywny. – Najpierw poczekajmy na wynik, a później zobaczymy. Mamy nadzieję to ocenić, chociaż nie będzie to łatwe po 15 dniach – kontynuował.

Absencje w defensywie

Ewentualna absencja Ronaldo to nie jedyny problem dla sztabu szkoleniowego Juventusu. Na murawie w środowy wieczór na pewno nie będą mogli pojawić się Giorgio Chiellini i Matthijs De Ligt, a występ Leonardo Bonucciego jest mało prawdopodobny.

– Chielliniego nie będzie z nami, Bonucci będzie starał się wrócić do sprawności. Nie otrzymaliśmy również zgody od sztabu medycznego na występ De Ligta. Będziemy liczyć na zawodników, których mamy do dyspozycji – dodał.

Pirlo wymaga poświęcenia

– Barcelona jest mocna i ma w składzie wielkich mistrzów, więc będziemy musieli rozegrać świetne spotkanie. Zawodnicy na pewno będą musieli zagrać z poświęceniem – kontynuował szkoleniowiec.- Mamy szczęście rywalizować ze wspaniałymi klubami i wspaniałymi zawodnikami. To nie jest decydujący mecz, ale nie możemy się doczekać, aby udowodnić swoją wartość.

– Lionel Messi wciąż pozostaje topowym zawodnikiem, wiele razy stawiałem mu czoła jako zawodnik, a jutro będę miał okazję zrobić to po raz pierwszy jako trener – powiedział Pirlo. – Ci zawodnicy muszą być traktowani inaczej i musimy mieć nadzieję, że w tym dniu nie będą w najlepszej formie – dodał szkoleniowiec Juventusu.

Komentarze