Prezydent Napoli: Współczesna piłka nożna jest chora

SSC Napoli w tym sezonie nie spełnia oczekiwań kibiców. Drużyna ze Stadio Diego Armando Maradona nie tylko nie walczy o obronę mistrzowskiego tytułu, ale bardzo realny scenariusz zakłada, że Partenopei nie znajdą się nawet w europejskich pucharach. Tymczasem ostatnio ciekawej wypowiedzi udzielił prezydent klubu z Neapolu.

Aurelio De Laurentiis
Obserwuj nas w
fot. Imago / Gabriele Maricchiolo Na zdjęciu: Aurelio De Laurentiis
  • Piłka nożna zmienia się praktycznie każdego dnia
  • Ostatnio ciekawej wypowiedzi udzielił Aurelio De Laurentiis cytowany przez dziennikarza Nicolo Schirę
  • Włoch przekonywał, że dzisiejszy futbol nie funkcjonuje na zdrowych zasadach

Aurelio De Laurentiis o dzisiejszej piłce nożnej

SSC Napoli aktualnie plasuje się na dziewiątym miejscu w tabeli ligi włoskiej. Partenopei legitymują się bilansem 40 punktów. Sternik aktualnych mistrzów Włoch pozwolił sobie natomiast na wypowiedź w mocnym tonie na temat współczesnej piłki nożnej.

– Piłka nożna jest chora. Dlaczego tak mówię? Ponieważ ekonomia futbolu jest chora. Ponieważ ligi i drużyny nie mogą ze sobą konkurować finansowo. Dlatego ligi nie są wystarczająco produktywne – mówił Aurelio De Laurentiis cytowany przez dziennikarza Nicolo Schirę na X.

POLECAMY TAKŻE

– Za każdym razem UEFA mówi: “OK, teraz przeznaczamy 2,4 miliarda euro na Ligę Mistrzów, ponad 500 milionów euro na Ligę Europy i ponad 238 milionów euro na Ligę Konferencji”. Jeśli jednak wszystkie zespoły nadal są zadłużone, oznacza to, że ta kwota nie wystarczy – kontynuował Włoch.

– Jest to zatem niezrównoważony futbol. Nie tylko jest to nie do utrzymania, ale także gramy tak wiele meczów. Ostatecznie my jako kluby piłkarskie nie przyciągamy już publiczności – powiedział prezydent Napoli.

Komentarze