De Laurentiis ogłosił decyzję ws. Gattuso

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. PressFocus

SSC Napoli wydaje się największym przegranym sezonu 2020/2021 w Serie A. Ekipa ze Stadio Diego Armando Maradony była przed meczem 38. kolejki Serie A panem swojego losu. Wystarczyło, że Azzurri pokonaliby Hellas Werona i znaleźliby się w TOP 4 ligi włoskiej, mogąc jednocześnie grać w kolejnym sezonie w Lidze Mistrzów. Neapolitańczycy jednak tylko zremisowali. Tuż po meczu prezydent Azzurrich oficjalnie podziękował za pracę Gennaro Gattuso.

SSC Napoli czekają zmiany

SSC Napoli zakończyło ostatecznie zmagania w lidze włoskiej na piątej pozycji. Tym samym ekipa z Neapolu w kolejnej kampanii rywalizować będzie w rozgrywkach Ligi Europy, co może stawiać pod znakiem zapytania przyszłość kilku piłkarzy w klubie, na czele z Piotrem Zielińskim.

Tymczasem po zakończeniu niedzielnej potyczki na łamach jednego z portali społecznościowych za pracę Gattuso podziękował prezydent klubu. Tym samym zgodnie z oczekiwaniami włoskiej prasy wkrótce będzie miała miejsce zmiana na stanowisku trenera w Napoli.

“Drogi Rino, cieszę się ze spędzonych razem dwóch sezonów. Dziękuję Ci za pracę i życzę powodzenia. Pozdrowienia dla żony i dzieci” – brzmi wiadomość Aurelio De Laurentiisa opublikowana na łamach Twittera.

Warto nadmienić, że przyszłość byłego trenera Milanu w klubie z Neapolu kilka razy w trakcie kampanii była negowana. Szczególnie bliski zwolnienia Gattuso był w styczniu tego roku. Włoch zresztą nie ukrywał swojej frustracji, która wynikała z tego, że po każdym słabszym występie był blisko zwolnienia.

Gattuso objął stery nad Napoli w grudniu 2019 roku, zastępując na stanowisku opiekuna Azzurrich Carlo Ancelottiego. Największym sukcesem trenera w klubie było wygranie Pucharu Włoch w 2020 roku.

43-letni Gennaro Gattuso przejął władzę od Carlo Ancelottiego, zwolnionego w grudniu 2019 r., Kiedy zespół był nękany niezadowoleniem. Swój pierwszy tytuł trenera zdołał zdobyć, zdobywając Puchar Włoch w czerwcu 2020 roku.

Gattuso prowadził Napoli w 81 spotkaniach, w których zaliczył 47 zwycięstw, 12 remisów i 22 porażki.

Komentarze