Piątek: Pracowałem ciężko, aby być gotowym na takie wyzwania

Krzysztof Piątek
Obserwuj nas w
fot. Grzegorz Wajda Na zdjęciu: Krzysztof Piątek

Krzysztof Piątek we wtorkowy boju w ramach Coppa Italia przeciwko SSC Napoli strzelił dwa gole. 23-letni zawodnik po zakończeniu spotkania w rozmowie z reporterem TVP nie ukrywał radości z powodu swojego udanego występu, dając też do zrozumienia, że w przyszłości chce grać w barwach AC Milanu w koszulce z numerem “9”.

Czytaj dalej…

– Fajnie zacząłem przygodę z Milanem. W zasadzie już w meczu ligowym, ale dzisiaj zacząłem strzelać. Cieszy to bardzo i jestem bardzo zadowolony z tego występu, ale sezon jest jeszcze długi i już myślami jestem przy kolejnych spotkaniach. Teraz czeka nas starcie z Romą, która ma do nas punkt straty – mówił Piątek przed kamerą TVP Sport.

Mimo że niezwykła euforia pojawiła się po występie polskiego piłkarza w ekipie z miasta mody, to sam zawodnik zachował chłodną głowę. – To dopiero pierwszy mecz. Chcę utrzymać tę skuteczność. Chociaż cieszą nie tylko gole, ale też wygrywanie pojedynków, czy utrzymanie się przy piłce – mówił były zawodnik Genoi CFC.

– Jestem napastnikiem i wykonuję swoje zadanie. Już na wstępie, gdy trafiłem do Milanu, to mówiłem, że chce zdobywać bramki i cieszę się, że to mi się udaje – powiedział polski napastnik.

– Ciężko pracowałem na to, aby być przygotowanym na te wyzwania. Pracowałem na to, aby być na tym poziomie, jeśli już otrzymałem swoją szansę, to chcę ją wykorzystać – uzupełnił Piątek.

Urodzony w Dzierżoniowie zawodnik zabrał też głos na temat ewentualnej gry w koszulce z numerem “9”.  – Ja wyraziłem chęć gry z numerem dziewięć na plecach, ale władze klubu powiedziały jasno, że wprowadzają teraz zasadę, że trzeba na grę z tym numerem zapracować. W każdym razie w przyszłości będę chciał otrzymać ten numer – zapowiedział 23-latek.


Komentarze