Stadion Juventusu FC
Stadion Juventusu FC fot. Grzegorz Wajda

Paratici: Sarri był naszym pierwszym wyborem

Fabio Paratici potwierdził, że Maurizio Sarri był pierwszym wyborem Juventusu FC do zastąpienia Massimiliano Allegriego w roli szkoleniowca Starej Damy. W mediach pojawiły się doniesienia, że klub z Piemontu podjął starania, aby zatrudnić 60-latka po nieudanych negocjacjach w sprawie zatrudnienia Josepa Guradioli, czy Mauricio Pochettino.

Czytaj dalej…

– Od samego początku byliśmy przekonani na to, aby zatrudnić Sarriego. Niemniej musieliśmy ze zrozumieniem podejść do tematu ważnego kontraktu trenera – wyjaśnił dyrektor sportowy podczas oficjalnej prezentacji nowego trenera Juve, co miało miejsce dzisiaj przed południem.

– Pozostaje nam złożyć podziękowania w kierunku Chelsea, która zgodziła się na to, abyśmy mogli zatrudnić Sarriego – dodał Paratici.

– Decyzja o zmianie trenera nie była podyktowana wynikami, czy stylem gry. Uznaliśmy po prostu, że na tym etapie najlepszym trenerem dla Juve będzie właśnie Sarri, tak jak pięć lat temu zdecydowaliśmy, że najlepszą opcją będzie Massimiliano Allegri, a trzy lata wcześniej Antonio Conte kontynuował Włoch.

– Sarri był absolutnie naszym pierwszym wyborem. Nie pamiętam, czym konkretnie przekonaliśmy trenera, aby go zatrudnić. Może po prostu czuł, że naprawdę zależy nam na zatrudnieniu kogoś takiego jak on – powiedział przedstawiciel Juve.

Paratici wypowiedział się również na temat spekulacji związanych z pozyskaniem Paula Pogby, czy Adriena Rabiota przez Juventus.

– Pogba jest zawodnikiem Manchesteru United, był z nami przez wiele lat, dorastał tutaj i kochamy go, ale jest zawodnikiem Manchesteru United – rzekł dyrektor sportowy Bianconerich.

– W kontekście Rabiota sytuacja wygląda tak, że chce go wiele klubów. Obserwujemy to, co dzieje się na rynku transferowym. Mamy pewne cele, które będziemy chcieli zrealizować. Będziemy rozmawiać w tej sprawie z trenerem, a później zobaczymy, co da się zrobić – skwitował Paratici.


Komentarze