Oni zawiedli w Serie A. Nie spełnili oczekiwań

Lorenzo Insigne
PressFocus Na zdjęciu: Lorenzo Insigne

Przed nami ostatnia kolejka włoskiej Serie A. Choć sprawa mistrzowskiego tytułu nie jest jeszcze rozstrzygnięta, to materiał na pierwsze podsumowania jest już gotowy. Sezon 2021/22 nie tylko będzie miał wygranych, ale również przegranych. Już teraz można wskazać kto nie spełnił oczekiwań.

  • W najbliższy weekend poznamy mistrza Włoch w sezonie 2021/22
  • Nie brakuje drużyn, zawodników i trenerów nie spełniło pokładanych w nich oczekiwań
  • Jednym z piłkarzy po których oczekiwano znacznie więcej jest Lorenzo Insigne

Rozczarowania w Serie A

Na pierwsze podsumowanie sezonu skusili się dziennikarze Eleven Sports Dominik Guziak i Piotr Dumanowski, który skupili się tych, kto najmocniej zawiedli oczekiwania. Jednym z przykładów jest zespół Atalanty Bergamo.

“W kategorii „drużyna” znalazłoby się kilku mocnych kandydatów, od Juventusu zaczynając, a na Venezii i Genoi zapewne kończąc. Jednak o ile Juve osiągnęło cel minimum i weszło do Ligi Mistrzów, a spadek Venezii i Genoi był rzeczą, którą pewnie wielu mogło zakładać jeszcze przed sezonem, jest zespół, który miał w tym sezonie zrobić kolejny krok do przodu, a zrobił krok w tył. Zaczynamy od drużyny, która na 90 minut przed końcem sezonu jest poza strefą europejskich pucharów, ale nadal istnieje kilka scenariuszy, które mogą jej te puchary dać. Mowa o Atalancie, która może jeszcze wskoczyć na szóste miejsce w tabeli i zagrać w Lidze Europy. Jednak nawet takie prawdopodobieństwo nie zatrzymało nas przed umieszczeniem La Dei w tym zestawieniu, bo spodziewaliśmy się po zespole Gasperiniego dużo więcej” – piszą w tekście dla SerieA.pl.

Cały tekst: “Kto najbardziej zawiódł oczekiwania w tym sezonie Serie A?” przeczytasz na SerieA.pl

Komentarze