Sobota pełna emocji w Serie A. Juventus z kolejną wpadką

Cristiano Ronaldo
Pressfocus Na zdjęciu: Cristiano Ronaldo

W pierwszym meczu 29. kolejki Seria A, AC Milan tylko zremisował 1:1 z Sampdorią Genua. W kolejnych spotkaniach również nie brakowało emocji. Trzy punkty na swoje konto zapisały między innymi Atalanta Bergamo, Napoli i Lazio. Natomiast w derby Turynu zakończyły się nieoczekiwanym podziałem punktów. Co więcej to właśnie trafienie Cristiano Ronaldo wyrównało rezultat w tego widowiska. Inter, z kolei, zanotował dziewiąte kolejne zwycięstwo w lidze dzięki trafieniu Romelu Lukaku.

Milan – Sampdoria 1:1

Sampdoria Genua w sobotnie popołudnie była o krok od wywiezienia kompletu punktów z San Siro. Goście z Genui prowadzili w Mediolanie 1:0 po bramce Quagliarelli, który wykorzystał fatalny błąd jednego rywali. Grającym w liczebnej przewadze gospodarzom udało się jednak w końcówce uratować jeden punkt, a niewiele brakowało, a odnieśliby zwycięstwo.

Pełna relacja z meczu >

Atalanta – Udinese 3:2

Atalanta Bergamo sięgnęła po trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu. Na własnym stadionie podopieczni Gian Piero Gasperiniego pokonali 3:2 Udinese Calcio, choć wygrana wcale nie przyszła im łatwo. Dzięki tej wygranej zmniejszyli do zaledwie dwóch punktów stratę do drugiego w tabeli Milanu.

Więcej o meczu >

Benevento – Parma 2:2

Emocji nie brakowało również w pojedynku dwóch zespołów zamieszanych w walkę o utrzymanie. Benevento Calcio podzieliło się u siebie punktami z Parmą. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2, a jedną z bramek dla gospodarzy zdobył reprezentant Polski Kamil Glik.

Cagliari Calcio – Hellas Werona 0:2

Bez niespodzianki obeszło się na Sardynii, gdzie walczące o utrzymanie Cagliari Calcio musiało u siebie uznać wyższość Hellas Werona. Na murawie nie obejrzeliśmy jednak Sebastiana Walukiewicza, który całe spotkanie przesiedział na ławce rezerwowych.

Genoa – Fiorentina 1:1

Podziałem punktów w sobotę musiały zadowolić się plasujące się blisko siebie w ligowej tabeli drużyny Genoi i Fiorentiny. Mecz zakończył się remisem 1:1 po dwóch bramkach w pierwszej połowie. W zespole gości pełne 90 minut tradycyjnie rozegrał Bartłomiej Drągowski.

Lazio – Spezia 2:1

Ważne zwycięstwo w walce o europejskie puchary odniosło Lazio, które u siebie pokonało 2:1 Spezię. Podopieczni Simone Inzaghiego zwycięskiego gola zdobyli dopiero w końcówce meczu dzięki trafieniu Felipe Caicedo z rzutu karnego. Po tym meczu Lazio awansowało na szóste miejsce w tabeli.

Napoli – Crotone 4:3

Aż siedem goli padło na Stadio Diego Armando Maradona w Neapolu. Napoli po emocjonującym meczu pokonało u siebie 4:3 Crotone. Od pierwszej minuty nie obejrzeliśmy jednak w akcji żadnego z reprezentantów Polski. W zespole gospodarzy Piotr Zieliński na murawie pojawił się dopiero w drugiej połowie. Z kolei w drużynie Crotone Arkadiusza Recy zabrakło w kadrze meczowej.

Sassuolo – Roma 2:2

Po jednym punkcie na swoje konto w sobotnie popołudnie zapisały drużyny Sassuolo i Romy. Goście ze stolicy Włoch dwa razy wychodzili w tym meczu na prowadzenie, ale Sassuolo za każdym razem doprowadzało do wyrównania. Dla Romy to już trzeci z rzędu mecz w lidze bez wygranej.

Torino – Juventus 2:2

Derby Turynu były emocjonujące już od pierwszej połowy. Najpierw Juventus objął prowadzenie, a po krótkim czasie Torino doprowadziło do remisu. Po przerwie role się zmieniły. Gospodarze prowadzili, ale w 84. minucie Ronaldo uratował honor Juventusu.

Bolonia – Inter 0:1

Inter długimi fragmentami męczył się ze znacznie niżej notowanym rywalem. W pierwszej stworzonej przez siebie okazji goście objęli jednak prowadzenie. Romelu Lukaku na raty trafił do siatki. Gol ten okazał się jedyny i zapewnił Interowi kolejne trzy punkty i umocnienie się na pozycji lidera Serie A.