Zieliński z urazem po meczu z Ajaxem Amsterdam

Piotr Zieliński
PressFocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Znamy powód, dlaczego Piotr Zieliński nie wyszedł na drugą połowę meczu z Ajaxem Amsterdam. Jak się okazuje, reprezentant Polski został zmieniony w przerwie ze względu na kontuzję łydki.

• Piotr Zieliński zdobył gola w meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem
  • Pomocnik został zmieniony w przerwie wtorkowego spotkania
  • Jak się okazuje, reprezentant Polski doznał kontuzji

Stan zdrowia Piotra Zielińskiego będzie monitorowany

Napoli we wtorek rozegrało kolejny znakomity mecz w tym sezonie. Azzurri rozbili Ajax Amsterdam aż 6:1, zdobywając już trzy bramki w pierwszej części, a autorem jednej z nich był Piotr Zieliński. Reprezentant Polski wykorzystał znakomite podanie od Anguissy i nie miał problemów z pokonaniem bramkarza rywali.

Niestety, Piotr Zieliński nie pojawił się na placu gry po zmianie stron. Polak został w przerwie zmieniony, a w jego miejsce desygnowany do gry został Ndombele. Pomocnik rozgrywał znakomite spotkanie, dlatego od początku można było przeczuwać, że chodzi o uraz, a nie o decyzje personalne Luciano Spallettiego.

W środę rano domysły dziennikarzy oraz kibiców potwierdził także klub z Kampanii wydając oficjalne oświadczenie. – Piotr Zieliński opuścił boisko po pierwszej połowie meczu z Ajaxem Amsterdam z powodu kontuzji prawej łydki – napisano.

Czas powrotu do zdrowia reprezentanta Polski nie jest jeszcze znany. Gracz w najbliższym czasie zostanie poddany szczegółowym badaniom, które powinny dać szerszy obraz sytuacji.

Napoli po zwycięstwach z Liverpoolem, Glasgow Rangers i Ajaxem z dziewięcioma punktami na koncie jest liderem swojej grupy Ligi Mistrzów. Kolejny mecz Azzurri rozegrają już w niedzielę przeciwko Cremonese. Wszystko wskazuje na to, że w tym pojedynku nie zobaczymy na placu gry Piotra Zielińskiego.