Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Napoli stanowczo dementuje doniesienia prasowe ws. konfliktu

Napoli w ostatni weekend po raz drugi musiało zejść z boiska w roli pokonanego. Podopieczni Gennaro Gattuso na własnym stadionie przegrali 1:3 z Milanem. Porażka ta miała pozostawić swój ślad w morale i nastroju panującym w szatni drużyny ze Stadio San Paolo.

Czytaj dalej…

Rozczarowania postawą swoich zawodników po meczu nie krył szkoleniowiec Gennaro Gattuso. – Nie lubię pewnych postaw jako trener, często ludzie myślą o “ja”, a nie o “my”. Nie mogę pogodzić się z tym, że w trudnych chwilach nie widzę determinacji – mówił po zakończeniu spotkania.

Calciomercato.com informuje, że zawodnicy Napoli źle przyjęli słowa szkoleniowca o “słabym zaangażowaniu” i nie podobał im się sposób, w jaki Gattuso mówił o ich występie. Włoskie media zasugerowały również, że relacje pomiędzy trenerem i drużyną nie są w tej chwili najlepsze.

We wtorek kategorycznie tym doniesieniom zaprzeczył sam klub. “Wczoraj na niektórych stronach internetowych, a dziś w niektórych gazetach, nagle pojawiła się całkowicie zmyślona historia o rzekomym sporze między zawodnikami Napoli i Gennaro Gattuso. Doniesienia te nie mają żadnych podstaw” – czytamy w komunikacie opublikowanym przez klub na Twitterze.

Napoli po ośmiu rozegranych kolejkach zajmuje szóste miejsce w ligowej tabeli. Drużyna prowadzona przez Gennaro Gattuso ma na swoim koncie pięć zwycięstw i trzy porażki (w tym walkower za mecz z Juventusem). Do prowadzącego obecnie w tabeli Milanu, który nadal pozostaje niepokonany w tym sezonie, traci sześć punktów.

Komentarze