Milan wykonał plan. Rossoneri trzymają się blisko lidera Serie A

AC Milan bez większych problemów pokonał Frosinone 3:1 w meczu 14. kolejki Serie A. Bramki dla Rossonerich zdobywali w tym pojedynku Jović, Pulisić oraz Tomori. Dla gości trafił Brescianini.

Christian Pulisic
IMAGO / Matteo Bazzi Na zdjęciu: Christian Pulisic
  • Milan nie miał problemów w starciu z Frosinone
  • Rossoneri pewnie wygrali z niżej notowanym rywalem
  • Bramki dla gospodarzy zdobywali Jović, Pulisić i Tomori

Milan zachowuje dystans do Juventusu

AC Milan był zdecydowanym faworytem meczu z Frosinone. Rossoneri po słabszych występach w ostatnim okresie potrzebowali w sobotę wygranej, aby zachować dystans do liderującego obecnie Juventusu. Piłkarze Stefano Piolego nie mogli sobie pozwolić na kolejną stratę punktów.

W pierwszej odsłonie tego pojedynku nie działo się wiele ciekawego na boisku. Milan oddał tylko jeden celny strzał. Ale to wystarczyło, aby objąć prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Jović. Frosinone także próbowało swoich sił w ofensywie, ale gościom brakowało piłkarskich atutów pod bramką Rossonerich,

Po zmianie stron gospodarze bardzo szybko podwyższyli na 2:0. Już w 50. minucie Pulisić, dzięki znakomitemu dograniu Maignana urwał się obrońcom i pewnie wykończył indywidualną akcję. W 74. minucie trzeciego gola dla gospodarzy zdobył Tomori. Gdy wydawało się, że w tym meczu już nic się nie wydarzy, Milan dał się zaskoczyć po strzale z rzutu wolnego. Nikt nie zdołał przeciąć dośrodkowania Brescianiniego. Wychowanek Milanu w 82. minucie dał honorowe trafienie przyjezdnym.

Jak się później okazało, było to ostatnie trafienie w tym pojedynku. Milan sięgnął po zasłużone trzy punkty. Natomiast we wcześniejszych sobotnich meczach Genoa zremisowała z Empoli 1:1, a Lazio pokonało Caglairi 1:0.