Serie A
Serie A

Mihajlović już po chemioterapii

Chory na białaczkę Sinisa Mihajlovic przeszedł cykl chemioterapii, poinformowała oficjalna strona internetowa Bologny FC. Szkoleniowiec ekipy z regionu Emilia-Romania co prawda w najbliższym czasie będzie musiał być cały czas pod opieką lekarzy, nie zmienia to jednak faktu, że Serb będzie starał się być cały czas w kontakcie z członkami sztabu szkoleniowego Rossoblu.

Czytaj dalej…

Informacja o tym, że 50-latek jest poważnie chory, obiegła świat dziesięć dni temu. Opiekun Bologny wydaje się jednak nie przejmować atakiem choroby, starając się z nią walczyć.

“Sinisa Mihajlovic ukończył cykl chemioterapii, który rozpoczął się w czwartek, 18 lipca, bez szczególnych komplikacji. Skutki leczenia okazały się zgodne z oczekiwaniami lekarzy wydziału hematologii Istituto Seragnoli Policlinico Sant’Orsola kierowanego przez prof. Cavo” – brzmi oświadczenie włoskiego klubu.

“Trener Bologny będzie nadal pod stałą opieką tej samej instytucji przez co najmniej trzy tygodnie w celu monitorowania parametrów krwi i wybranych parametrów klinicznych. W międzyczasie będzie mógł wchodzić w interakcje ze swoim sztabem i śledzić ze szpitala doniesienia na temat zespołu, który 25 lipca zacznie zgrupowanie w Austrii” – czytany dalej.

Dodajmy, że Mihajlovic został trenerem ekipy z siedzibą na Stadio Renato Dall’Ara w styczniu 2019 roku. Jak dotąd Mihajlović poprowadził Bolognę w 17 meczach, w których zaliczył dziewięć zwycięstw, trzy remisy i pięć porażek. Serb ma kontrakt ważny z klubem z Serie A do końca czerwca 2022 roku.


Komentarze