Dries Mertens
Dries Mertens fot. Grzegorz Wajda

Mertens: Napoli potrzebuje wzmocnień

Dries Mertens w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów dał do zrozumienia, że SSC Napoli ma obecnie mocną ekipę, ale jeśli ta drużyna ma rywalizować o najwyższe cele, to potrzebuje wzmocnień. Belg jednocześnie zakomunikował, że chciałby bronić barw teamu z Kampanii jeszcze przez kilka lat.

Czytaj dalej…

– Chcę tylko powiedzieć, że widzę, że inne zespoły dużo kupują,. My pozyskaliśmy Kostasa Manolasa. Wszyscy, których kupujemy, muszą znajdować się na najwyższym poziomie i dlatego ktoś taki jak James byłby mile widziany u nas, abyśmy mogli osiągnąć wyższy poziom. On może coś zmienić w naszej grze – mówił Mertens cytowany przez Football Italia.

– Mamy już silny skład, ale jeśli chcemy coś wygrać, musimy się wzmacniać, aby osiągnąć jeszcze wyższy poziom – dodał zawodnika.

Od dłuższego już czasu w mediach pojawiają się doniesienia, że Mertens może zmienić klub, mogąc trafić do Chin, gdzie swego czasu przeniósł się już Marek Hamsik. W pewnym sensie na ten temat głos zabrał sam zainteresowany.

– Chciałbym grać w Napoli jeszcze przez kilka lat, ale niestety mam już 32 lata. Tak, chciałbym tu zostać jak długo się da. Czy chciałbym zakończyć moją karierę w Napoli? Dobre pytanie, o to trzeba by zapytać dyrektora sportowego Cristiano Giuntoliegi i prezydenta klubu Aurelio De Laurentiisa – kontynuował belgijski piłkarz.

– Gra dla Napoli jest już dla mnie spełnieniem marzeń. Od pierwszej chwili, gdy pojawiłem się w tym klubie, czułem się w nim jak w domu. Jestem w Napoli już od siedmiu lat, więc z każdym dniem staje się coraz mocniejszy – skwitował Insigne.


Komentarze