Allegri szalał przy linii bocznej. Zdradził dlaczego

Massimiliano Allegri kilka razy wpadł w szał podczas spotkania AC Milan - Juventus (0:1) w ramach 9. kolejki Serie A. Włoski trener na konferencji prasowej wyjaśnił, dlaczego tak się zachowywał.

Massimiliano Allegri
Obserwuj nas w
IMAGO / Nicolo Campo Na zdjęciu: Massimiliano Allegri
  • Juventus skromnie pokonał AC Milan, który grał w dziesiątkę
  • Massimiliano Allegri pod koniec spotkania otrzymał żółtą kartkę
  • 56-latek był bardzo zły na swoich podopiecznych, co później wyjaśnił

Allegri rzucał marynarką, ciskał krawatem oraz kopał w bandy

Największym hitem 9. kolejki Serie A był pojedynek Milanu z Juventusem. Starcie było uwarunkowane czerwoną kartką, którą w 40. minucie otrzymał obrońca gospodarzy – Malick Thiaw. Stara Dama mimo to wyglądała trochę nieporadnie i zbyt dobrze nie wykorzystywała gry w przewadze.

Zwycięskiego gola w 63. minucie zdobył Manuel Locatelli, który ostatecznie zapewnił wygraną gościom. Massimiliano Allegri pod koniec meczu wpadł w szał przy linii bocznej – rzucał marynarką, ciskał krawatem oraz kopał w bandy. Włoch, którego sędzia ukarał żółtą kartką, po spotkaniu wyjaśnił powody swojego zachowania. 56-letni trener był bardzo zły na… swoich podopiecznych.

Fot. IMAGO / Jonathan Moscrop

Cieszymy się ze zwycięstwa, ale musimy lepiej zarządzać posiadaniem piłki. Byłem bardzo zły, ponieważ popełnialiśmy za dużo własnych błędów. Grając przeciwko dziesięciu piłkarzom musisz korzystać z boiska jak z lotniska i nie pozwalać im zbliżyć się do futbolówki, nie pozwalać im na kontratak – powiedział Max Allegri.

Jeśli zadowolimy się taką wygraną, to donikąd nie dojdziemy. Musimy bazować na pozytywach i poprawić się tam, gdzie popełniamy błędy – dodał doświadczony szkoleniowiec.

Już jutro, 24 października o godzinie 15:00 w programie “Calcio Cast” na naszym kanale “YouTube” Piotr Dumanowski oraz Dominik Guziak, który w niedzielę był na San Siro z telewizją “Eleven Sports”, porozmawiają o kulisach tego meczu.

  • Oglądaj “Calcio Cast” na kanale “Goal.pl”:

Komentarze