Legenda Juventusu zabrała głos. “Drużyna jest ewidentnie krucha”

Massimiliano Allegri
Pressfocus Na zdjęciu: Massimiliano Allegri

Juventus w ostatniej kolejce Serie A rozegrał fatalne spotkanie i przegrał na własnym stadionie 0:2 z Monzą. Grę Starej Damy w gorzkich słowach ocenił Alessandro del Piero. 

  • Juventus w 20. kolejce przegrał na własnym stadionie z Monzą 0:2
  • Stara Dama nie wygrała żadnego z ostatnich trzech meczów ligowych
  • Alessandro del Piero ocenił trudną sytuację Juve

Del Piero krytykuje Massimiliano Allegriego

Forma Juventusu w 2023 roku jest coraz słabsza, a klub otrzymał potężny cios w postaci kary odjęcia aż 15 punktów, przez co mocno spadł w tabeli ligowej. Stara Dama nie wygrała żadnego z trzech ostatnich spotkań, a sztab szkoleniowy jest coraz mocniej zaniepokojony sytuacją. W 20. kolejce Juve przegrało na własnym stadionie z Monzą 0:2 po fatalnym meczu. 

Monza miała w tym starciu większe posiadanie piłki i choć Juventus stwarzał regularnie zagrożenie pod jej bramką, błędy indywidualne i niefrasobliwość w finalizacji akcji kosztowała go szokującą porażkę. Grę Starej Damy ocenił Alessandro del Piero, który nie szczędził słów krytyki.

– To bardzo trudny moment, na Monzie zdarzały się błędy, które są naprawdę niegodne jakości zawodników, zwłaszcza jeśli chodzi o koncentrację. Stan psychiczny nie wygląda najlepiej, drużyna jest ewidentnie krucha i wszystko, co się o niej mówi, ma na nią wpływ – stwierdził.

Legenda Juventusu skrytykowała również trenera Massimiliano Allegriego. Zdaniem byłego napastnika, to trener w dużej mierze ponosi odpowiedzialność za kiepski początek sezonu. 

– Katastrofalny początek sezonu to także jego odpowiedzialność. Myślę o porażkach w Lidze Mistrzów. Solidności, którą widzieliśmy w ostatnich latach, nie ma w tym sezonie – dodał.

W mediach od dłuższego czasu przewija się temat możliwego zwolnienia Allegriego. Jego miejsce mógłby zająć Antonio Conte. 

Komentarze