W derbach Rzymu było wszystko. Ogrom emocji na Stadio Olimpico [WIDEO]

Lazio było górą w niedzielnych derbach stolicy Włoch. Drużyna Maurizio Sarriego pokonała na Stadio Olimpico ekipę Jose Mourinho 1:0.

Jose Mourinho
Pressfocus Na zdjęciu: Jose Mourinho
  • Nicola Zalewski zagrał w derbach Rzymu
  • Polak nie popisał się jednak przy jedynym golu w tym meczu
  • Lazio pokonało Romę 1:0

Jeden gol rozstrzygnął derby Rzymu

Roma nie wygrała dwóch ostatnich meczów, a Lazio nawet trzech. Mimo tego derby Rzymu tradycyjnie zapowiadały się pasjonująco. Emocji nie brakowało od początku. Temperatura wzrosła zwłaszcza szczególnie po upływie pół godziny gry, gdy za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Roger Ibanez.

Na gola trzeba było poczekać 65 minut. Asystę zaliczył wówczas Felipe Anderson, a piłkę w siatce umieścił Mattia Zaccagni. Nicola Zalewski był zamieszany w utratę tego gola przez Romę. Gracze Jose Mourinho do remisu doprowadzili ledwie dwie minuty później. Zawodnik Lazio zdobył bramkę samobójczą, która finalnie nie została uznana. Finalnie derby Rzymu wygrał Maurizio Sarri i spółka. Jego drużyna awansowała na pozycję wicelidera tabeli Serie A.