Marcelo Brozović
Marcelo Brozović fot. Grzegorz Wajda

Piłkarz Interu z pozytywnym testem na COVID-19

Marcelo Brozović, to kolejny zawodnik Interu Mediolan, który uzyskał pozytywny wynik na obecność COVID-19. 31-latek przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Chorwacji. Piłkarz natychmiast po ujawnieniu wyniku testu został poddany procesowi samoizolacji.

Czytaj dalej…

Marcelo Brozović wraz z pozostałymi zawodnikami aktualnych wicemistrzów świata przygotowywał się do sobotniego meczu w ramach Ligi Narodów UEFA przeciwko Szwecji. Ostatecznie pomocnik Nerazzurrich nie będzie mógł wziąć udziału w tym spotkaniu z powodu zakażenia koronawirusem.

Strach przed możliwymi zakażeniami w szeregach reprezentacji Chorwacji pojawił się w momencie, gdy światło dzienne ujrzała wiadomość, że w jednym z ostatnich meczów Chorwatów na boisku pojawił się Domagoj Vida, mimo że wcześniej miał pozytywny wynik testu na obecność COVID-19. Kolejne zakażenie stało się faktem.

“Testy na koronawirusa pokazały dwa pozytywne wyniki, jeden dotyczył Marcelo Brozovicia, a drugi członka sztabu szkoleniowego reprezentacji” – brzmi oświadczenie opublikowane na oficjalnej stronie Chorwackiej Federacji Piłkarskiej.

“Obaj zostali natychmiast odizolowani od pozostałych członków drużyny narodowej. Inter został również poinformowany o pozytywnym wyniku testu swojego piłkarza” – czytamy dalej.

Brozović to 55-krotny reprezentant Chorwacji. Zawodnik broni barw Nerazzurrich od 2015 roku. W trakcie trwającej kampanii piłkarz wystąpił łącznie w 10 spotkaniach, notując w nich jedno trafienie.

Przypomnijmy, że Inter po przerwie na mecze reprezentacyjne zmierzy się w Serie A z Torino FC. Mediolański team aktualnie plasuje się na siódmej pozycji w ligowej klasyfikacji, legitymując się dorobkiem 12 punktów na koncie.

Komentarze