Hansi Flick na celowniku czołowego klubu z Serie A

Hansi Flick
Hansi Flick fot. PressFocus

Hansi Flick po zakończeniu trwającego sezonu prawdopodobnie rozstanie z Bayernem Monachium. Wszystko wskazywało na to, że 56-latek przejmie stery nad reprezentacją Niemiec. Tymczasem Bild donosi, że Juventus wyraził zainteresowanie zatrudnieniem zdolnego trenera.

Juventus zainteresowany trenerem Bayernu

Hansi Flick ma kontrakt z Bawarczykami do 2023 roku. Niemniej od momentu, gdy Joachim Loew ogłosił, że po zakończeniu Euro 2020 zwalnia miejsce na stanowisku selekcjonera reprezentacji Niemiec, to właśnie jego były asystent stał się murowanym faworytem na następcę.

Za rozstaniem Flicka z Bayernem przemawia też konflikt z dyrektorem sportowym Hasanem Salihamidziciem. Sprawa dotyczy transferów i po kilku wymianach zdań między obiema stronami widać wyraźnie, że obie strony nie pałają do siebie sympatią.

Po najbliższym meczu ligowych ekipy z Monachium z Mainz ma dojść do rozmów Flicka z władzami klubu. Niemieckie media przekonują, że sprawa jest już przesądzona i Bayern pozwoli swojemu trenerowi odejść.

Kluby z Premier League też mogą być w grze

Najnowsze doniesienia dziennikarzy przekonują z kolei, że jeden z włoskich klubów moe pokrzyżować plany Niemieckiej Federacji Piłkarskiej w sprawie zatrudnienia Flicka. Juventus jest podobno poważnie zainteresowany tym, aby Niemiec zastąpił Andreę Pirlo na stanowisku pierwszego trenera.

Warto jednak nadmienić, że nowego menedżera szukać będzie też Tottenham Hotspur, który w poniedziałek podjął decyzję o zwolnieniu Jose Mourinho. Angielskie media przekonują, że faworytem u działaczy The Spurs jest Julian Nagelsmann z RB Lipsk. Niemniej Flick tez wydaje się ciekawą opcją.

FSV Mainz 05
Bayern Monachium
Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 24. kwietnia 2021 15:27.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze