Obrońca bohaterem Juventusu. Stara Dama nie da się już dogonić

Leonardo Bonucci
PressFocus Na zdjęciu: Leonardo Bonucci

Juventus nie sprawił zawodu swoim kibicom i na własnym stadionie pokonał 2:1 Venezię Calcio. Obie bramki dla Starej Damy zdobył Leonardo Bonucci.

Venezia odprawiona z kwitkiem

Stara Dama do rozgrywanego w niedzielne popołudnie spotkania przystępowała w roli zdecydowanego faworyta i bardzo szybko objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i zgraniu piłki przez Matthisja de Ligta, do siatki z kilku metrów trafił Leonardo Bonucci.

Venezia w pierwszej połowie starała się odpowiedzieć i dwukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez Wojciecha Szczęsnego. Bramkarz reprezentacji Polski najpierw poradził sobie ze strzałem Mattii Aramu, a futbolówka po uderzeniu Thomasa Henry’ego minęła bramkę. Ostatecznie w pierwszej połowie wynik nie uległ już zmianie.

Ambitnie walczący goście z Wenecji doprowadzili jednak do wyrównania w 71. minucie. Po odegraniu klatką piersiową przez Dora Peretza, świetnym uderzeniem z dystansu Szczęsnemu szans nie dał Aramu.

Odpowiedź Juventusu była jednak bardzo szybka. W 76. minucie drużyna Massimiliano Allegriego ponownie wykorzystała stały fragment gry, a po raz drugi w roli głównej wystąpił Bonucci. Jak się okazało był to gol na wagę wygranej.

Juventus dzięki tej wygranej zapewnił sobie miejsce w pierwszej czwórce ligowej tabeli i występy w Lidze Mistrzów w przyszłym sezonie.