Arthur wybrał między Messim a Ronaldo

Arthur
Arthur PressFocus

Arthur jest jednym z nielicznych zawodników, którzy w trakcie swojej kariery mieli okazję grać w jednym zespole zarówno z Lionelem Messim, jak i z Cristiano Ronaldo. W wywiadzie udzielonym Desimpedidos do Brasil został poproszony o ich porównanie. Odpowiedział również na pytanie, z którym chciałby grać, gdyby miał możliwość dokonania wyboru.

– Obaj są wspaniałymi liderami, ale mają zupełnie inny sposób na wywieranie wpływu – powiedział 24-letni Brazylijczyk.

– Leo nie mówi zbyt wiele, ale zaznacza swoją obecność na boisku swoim talentem i chęcią bycia bohaterem – powiedział Arhutr. – Z drugiej strony Cristiano dużo rozmawia ze wszystkim i jest bardzo obecny w szatni. Również bardzo chce mieć piłkę na boisku i zdobywać bramki – kontynuował.

– Nie jest łatwo odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ są to dwaj fantastyczni zawodnicy. Gdybym musiał wybrać między nimi, wybrałbym Cristiano – dodał pomocnik.

Arthur z Lionelem Messim w jednym zespole miał okazję występować przez dwa sezony podczas pobytu w Barcelonie. W tym czasie rozegrał w jej barwach 72 spotkania we wszystkich rozgrywkach, zdobywając dwie bramki i dokładając do tego trzy asysty.

Latem ubiegłego roku przeniósł się do Turynu, gdzie spotkał Cristiano Ronaldo. Do tej pory Brazylijczykowi udało się wystąpić w zespole Starej Damy 17 razy. Na razie nie zdobył jednak ani jednego gola, nie zanotował również asysty.

Komentarze