Inter Mediolan ogłosił ważną wiadomość ws. przyszłości Barelli

Nicolo Barella
fot. PressFocus Na zdjęciu: Nicolo Barella

Inter Mediolan oficjalnie poinformowała, że nową umowę z klubem podpisał Nicolo Barella. Nowy kontrakt reprezentanta Włoch z klubem ze Stadio Giuseppe Meazza obowiązywać będzie do końca czerwca 2026 roku.

  • Inter Mediolan przekazał wiadomość na temat nowej umowy Nicolo Barelli
  • Reprezentant Włoch związał swoją przyszłość z Czarno-niebieskiemi do 2026 roku
  • Dzięki porozumieniu zawodnik może liczyć między innymi na atrakcyjniejsze warunki finansowe

Barella na dłużej w Interze

Inter Mediolan od dłuższego czasu przymierzał się do parafowania nowej umowy ze swoim kluczowym pomocnikiem. Barella dołączył do Interu w 2019 roku. Jak na razie zanotował w szeregach Czarno-niebieskich łącznie 102 spotkaniach, notując w nich osiem goli.

“Inter Mediolan z przyjemnością informuje, że Nicolo Barella podpisał nowy kontrakt z klubem. Nowa umowa 24-letniego pomocnika będzie obowiązywać do 30 czerwca 2026 roku” – czytamy w oficjalnym komunikacie aktualnych mistrzów Serie A.

W trakcie ostatniego Euro 2020 piłkarz był jednym z tych zawodników, bez którego trudno było sobie wyobrazić reprezentację Squadra Azzurra. Barella zdobył bramkę w trakcie europejskiego czempionatu w boju przeciwko Belgom w ramach 1/4 finału turnieju.

Według informacji włoskich mediów włoski pomocnik będzie rocznie zarabiał 4,5 miliona euro. Niemniej wynagrodzenie zawodnika ma stopniowo rosnąć aż do pułapu sześciu milionów euro. Do tej pory zawodnik mógł liczyć na zarobki w wysokości 2,5 miliona euro rocznie.

Barella jednocześnie może być pewny, że zostanie kapitanem Nerazzurrich, zastępując w tej roli w przyszłości Samira Handanovicia. Słoweński bramkarz ma umowę ważną z klubem z Mediolanu do końca czerwca przyszłego roku. Na dzisiaj jego przyszłość jest niejasna.

Czytaj więcej: Sheriff – Inter: Nerazzurri wykonali misję i są bliżej wyjścia z grupy

Komentarze