Sheriff – Inter: Nerazzurri wykonali misję i są bliżej wyjścia z grupy

Milan Skriniar

Inter Mediolan pokonał Sheriff Tyraspol w spotkaniu czwartej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów 3:1 (0:0). Dzięki tej wiktorii Nerazzurri awansowali na drugie miejsce w tabeli grupy D, legitymując się dorobkiem siedmiu punktów.

Inter wrócił do gry o awans z grupy

Inter Mediolan dwa tygodnie temu odniósł spokojne zwycięstwo nad zespołem z Mołdawii. W środowy wieczór mistrz Serie A także był faworytem do końcowego triumfu. Tym bardziej że ewentualna wygrana mogła wywindować podopiecznych Simone Inzaghiego na miejsce premiowane grą w kolejnej fazie elitarnych rozgrywek.

W pierwszych trzech kwadransach rywalizacji 19-krotni mistrzowie Włoch byli zespołem aktywniejszym. Nie miało to jednak przełożenia na wynik spotkania. Tym samym do przerwy miał miejsce bezbramkowy remis, który nie zadowalał żadnej ze stron.

Wynik spotkania został otwarty dopiero w 54. minucie. W roli głównej wystąpił Marcelo Brozovic, popisując się świetnym strzałem z mniej więcej 16 metrów. 12 minut później Inter podwyższył swoje prowadzenie za sprawą gola Milana Skriniara. Słowak zachował się najprzytomniej w polu karnym rywali i strzałem z bliska zdobył bramkę na 2:0.

Tymczasem w 82. minucie dzieło zniszczenia na Stadionu Sheriff dokończył Alexis Sanchez. Chilijczyk wykorzystał wszystkie swojej mocne strony przy sytuacji strzeleckiej, czyli szybkość i precyzję. Tym samym Inter prowadził 3:0.

Gospodarzy stać było tylko na honorowe trafienie Adama Traore, który strzałem głową zmusił do kapitulacji Samira Handanovicia. Tym samym spotkanie zakończyło się wygraną Nerazzurrich 3:1, dzięki czemu mediolańczycy tracą tylko dwa oczka do pierwszego w tabeli Realu Madryt.