Inter – Atalanta: cztery bramki i niestrzelony karny w hicie Serie A

Lautaro Martinez
PressFocus Na zdjęciu: Lautaro Martinez

W Serie A Inter Mediolan zremisował z Atalantą Bergamo 2:2 (1:2). Gospodarze prowadzili po pięknym woleju Lautaro Martineza, ale potem oddali inicjatywę rywalom. Goście zdobyli dwie bramki i byli bliżej zainkasowania trzech oczek. Do wyrównania doprowadził Edin Dzeko. Gospodarze mogli wygrać, lecz karnego nie wykorzystał Federico Dimarco. W końcówce to goście strzelili trzecią bramkę, ale po wideoweryfikacji nie została ona uznana.

Inter Mediolan rozpoczął z wysokiego C spotkanie z gośćmi z Bergamo. Już w piątej minucie Nicolo Barella dośrodkował w pole karne, a na listę strzelców efektownym wolejem wpisał się Martinez.

Po godzinie gry goście odpowiedzieli. Z dystansu bardzo precyzyjnie przymierzył Rusłan Malinowski i mieliśmy 1:1. Przyjezdni poszli za ciosem. Gola na 2:1 zdobył Rafael Toloi, który popisał się skuteczną dobitką.

Kilka minut po zmianie stron sytuacja klubu z San Siro mogła być jeszcze gorsza. Malinowski uderzał z wolnego i zabrakło mu tylko trochę precyzji, by zmienić wynik potyczki na 3:1.

Na nieco ponad kwadrans przed końcem mediolańczycy wyrównali. Juan Musso poradził sobie z pierwszym uderzeniem, ale przy dobitce Dzeko był już kompletnie bezradny.

W końcówce karnego nie wykorzystał Dimarco. Goście niedługo potem strzelili bramkę, ale po wideoweryfikacji trafienie Roberto Piccoliego nie zostało uznane. Ten pełny dramaturgii mecz zakończył się wynikiem 2:2.

Gospodarze zajmują w tym momencie trzecie miejsce. Goście plasują się zaś na piątej lokacie w tabeli Serie A.