Gattuso: Zaczynamy grać to, czego oczekuje

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. Grzegorz Wajda

Po wygranym niedzielnym spotkaniu z Cagliari Calcio trener AC Milanu stwierdził, że jego podopieczni zaczynają grać tego, czego on od nich oczekuje. Ponadto szkoleniowiec Rossonerich wypowiedział się na temat roli Tiemoue Bakayoko  w jego drużynie.

Czytaj dalej…

– Dobrze się spisaliśmy, graliśmy dobrą piłkę i mogliśmy zdobyć więcej bramek. Chociaż muszę powiedzieć, że nie podobała mi się postawa pomocników w pierwszej połowie, ponieważ nie mieliśmy odpowiedniej kontroli nad grą w tej formacji – powiedział Gennaro Gattuso przed kamerą Sky Sport Italia.

– Ogólnie jednak nasze występy są coraz lepsze. Caly czas mówiłem, że musimy grać odpowiednio dobrze w dwóch częściach spotkania, atakując i broniąc i tak się dzieje – dodał Włoch.

– Teraz ważne, abyśmy czuli głód gry. Staram się tak prowadzić drużynę, aby każdy dążył do wspólnej pracy. W ostatnich latach często było tak, że na wiosnę Milan nie liczył się już w walce o miejsce w Lidze Mistrzów. Naszym celem jest przełamać ten trend. Wiemy, że będzie ciężko, ale walczymy – kontynuował trener ekipy z Lombardii.

Francuz Bakayoko stał się ostatnio kluczową postacią teamu z Mediolanie. Niewykluczone jednak, że w związku ze zbliżającym się powrotem do gry Lucasa Biglii, możliwe jest, że niebawem dojdzie do zmiany ustawienia zawodnika.

– Jeśli to jest kłopot, to na pewno znajdziemy jakieś rozwiązanie. Biglia był wyłączony z gry przez ostatnie trzy miesiące i potrzebuje czasu, aby znaleźć swoją formę. Bakayoko jest niezwykłym rozgrywającym, ponieważ miał czas, gdy podejmował złe decyzje, ale aktualnie wie, jak ma wypracowywać szanse swoim kolegom, łączy drużynę. Będziemy myśleć, czy potrzebna będzie zmiana jego pozycji na boisku – skwitował.


Komentarze