Gattuso wciąż bez nowej umowy w Napoli

Gennaro Gattuso
Gennaro Gattuso fot. PressFocus

Gennaro Gattuso ma kontrakt z SSC Napoli ważny tylko do końca czerwca przyszłego roku. W każdym razie według najnowszych doniesień włoskich mediów Włoch wciąż nie osiągnął porozumienia z władzami Azzurrich w sprawie nowej umowy.

Gennaro Gattuso jest w trakcie przygotowań swojego zespołu do środowej potyczki ligowej przeciwko Torino FC. Ekipa z Kampanii przystąpi do niej, chcąc się przełamać po porażkach z Interem Mediolan i SS Lazio. Jak natomiast rysuje się przyszłość 42-latka w klubie?

Gattuso o dwa lata dłużej w Napoli?

Il Mattino na swoich łamach poinformowało natomiast, że przedstawiciele Napoli przygotowali propozycję nowego kontraktu dla trenera. Niemniej pełnomocnicy Gattuso wprowadzili swoje poprawki. W związku z tym porozumienie wciąż nie zostało osiągnięte.

Włoscy dziennikarze ujawnili już, że klub z południa Włoch chciałby przedłużyć z włoskim trenerem kontrakt o dwa lata. Il Mattino wydaje się przekonane, że nowa umowa zostanie podpisana jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia.

Włoski trener przed swoim jubileuszowym spotkaniem

Napoli plasuje się aktualnie na piątym miejscu w ligowej tabeli. Drużyna z południa Włoch legitymuje się bilansem 23 punktów na koncie.

W kontekście Gattuso godne uwagi jest to, że dołączył do Napoli w grudniu 2019 roku. Jak dotąd prowadził zespół w 49 meczach, notując w nich 28 zwycięstw, sześć remisów i 15 porażek.

Komentarze