Vlahović jak Ibra, czyste konto Drągowskiego

Dusan Vlahović
PressFocus Na zdjęciu: Dusan Vlahović

Od pewnego zwycięstwa 3:0 Fiorentiny nad Spezią Calcio rozpoczęła się rywalizacja w 23. kolejce Serie A. Reprezentant Polski Bartłomiej Drągowski po raz szósty w obecnym sezonie zachował czyste konto.

Fiorentina po dwóch ostatnich porażkach – 0:2 z Interem Mediolan u siebie i 1:2 z Sampdorią Genua na wyjeździe – do piątkowego meczu przystępowała z nadzieją na odniesienie szóstego zwycięstwa w tym sezonie. Rywal wydawał się jednak wymagający. Spezia w ostatnich dwóch kolejkach zdobyła komplet sześciu punktów, pozostawiając w pokonanym polu między innymi dotychczasowego lidera – AC Milan.

Pierwsza połowa meczu rozgrywanego na Stadio Artemio Franchi nie była wielkim widowiskiem, ale groźniejsze sytuacje oglądaliśmy pod bramką Fiorentiny. Do sytuacji strzeleckich dochodzili Kevin Agudelo i Matteo Ricci, ale w obu przypadkach piłka mijała bramkę strzeżoną przez Bartłomieja Drągowskiego.

Druga połowa świetnie ułożyła się dla Fiorentiny, która sześć minut po przerwie wyszła na prowadzenie. Po zagraniu Gaetano Castrovillego spod linii końcowej boiska piłkę do bramki z bliska efektownym uderzeniem w stylu Zlatana Ibrahimovicia skierował Dusan Vlahović.

Spezia nie była w stanie odpowiedzieć, tymczasem w 64. minucie padła druga bramka dla gospodarzy. Po zblokowanym strzale piłka trafiła pod nogi Castrovillego, który strzałem z dziesięciu metrów pokonał bezradnego bramkarza gości.

Siedem minut przed końcem Fiorentina definitywnie rozstrzygnęła losy rywalizacji, podwyższając na 3:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Valentin Eysseric, a do zdobytego gola asystę dołożył Vlahović.