Nietypowe metody pomogą w utrzymaniu Serie A?

Piłkarze FC Crotone
Piłkarze FC Crotone PressFocus

W najnowszym tekście dla SerieA.pl komentatorzy Eleven Sports Piotr Dumanowski i Dominik Guziak piszą o Serse Cosmim – trenerze, który znany jest z nietypowych metod motywacyjnych. Szkoleniowiec ten został zatrudniony w roli strażaka w Crotone, które rozpaczliwie broni się przed spadkiem z Serie A.

Piłkarze Crotone są w bardzo trudnej sytuacji, tracą dziewięć punktów do bezpiecznej pozycji i widmo spadku do Serie B coraz głębiej zagląda im w oczy. Serse Cosmi został sprowadzony w miejsce Giovanniego Stroppy. Nowy trener Crotone to postać nietuzinkowa i na pewno doda kolorytu Serie A. Jego charakterystyczną cechą jest kaszkiet, z którym rzadko się rozstaje, a także niecodzienne metody motywacyjne.

O niektórych Dumanowskiemu i Guziakowi opowiadał Bartosz Salamon, o innnych sam Cosmi mówił w swojej książce, a potem także w wywiadach. Nie wstydzi się tego, że puszczał swoim piłkarzom filmy dla dorosłych, czy muzykę na pełny regulator. Sam również jest… DJ-em.

Crotone stoi przed bardzo trudnym zadaniem. Nie jest pewne, czy zdoła utrzymać ligowy byt, ale piłkarze mogą być przekonani, że będą mieli urozmaicane treningi. Cosmi wkracza na scenę.

Cały tekst pt. “Muzyka na cały regulator i filmy dla dorosłych. Tak Crotone powalczy o pozostanie w Serie A?” czytaj na SerieA.pl.

Komentarze