Fabio Quagliarella podjął ważną decyzję. “Jestem do tego zmuszony”

Fabio Quagliarella podjął decyzję o zawieszeniu butów na kołek. Długowieczny napastnik poinformował o swojej decyzji w rozmowie ze "Sky Sport Italia".

Fabio Quagliarella
Obserwuj nas w
IMAGO / Insidefoto Na zdjęciu: Fabio Quagliarella
  • Nie będziemy mieli już okazji oglądać w akcji Fabio Quagliarelli
  • 40-latek postanowił zakończyć piłkarską karierę
  • Włoch zajmuje 14. miejsce w klasyfikacji najlepszych strzelców w Serie A

Legenda Serie A zakończyła karierę

Fabio Quagliarella przekazał smutną informację dla kibiców. Włoski napastnik postanowił odejść na sportową emeryturę. 40-latek w rozmowie ze “Sky Sport Italia” przyznał, że do tej decyzji został zmuszony.

Jestem zmuszony do tego, aby zakończyć karierę. Jestem teraz wolnym agentem, ale moja forma fizyczna jest daleka od akceptowalnej, abym mógł wrócić na boisko. Teraz mam czas, aby zrozumieć, jaką ścieżkę mogę obrać – przekazał wychowanek Torino.

Były reprezentant Italii od lipca pozostawał na piłkarskim bezrobociu. Poprzednio reprezentował barwy Sampdorii. Jednak drugoligowy klub postanowił nie przedłużać z nim wygasającej umowy.

Fabio Quagliarella to absolutnie legenda Serie A. Na boiskach włoskiej ekstraklasy rozegrał łącznie 556. Zdobył aż 182 bramki, co plasuje go na 14. miejscu strzelców wszech czasów. W sezonie 2018/2019 sięgnął nawet po tytuł “Capocannoniere” z 26. trafieniami na koncie. Wyprzedził wówczas m.in. Krzysztofa Piątka i Cristiano Ronaldo.

Sprawdź także: Znakomite miesiące Darmiana. Włoch może zostać nagrodzony przez klub

Komentarze