Eriksen będzie musiał zmienić ligę. Surowe przepisy we Włoszech

Christian Eriksen
Christian Eriksen PressFocus

Pomocnik Interu Mediolan Christian Eriksen nie będzie mógł zagrać w Serie A, jeżeli nie zostanie mu usunięty defibrylator. To efekt obowiązujących we Włoszech surowych przepisów dotyczących tego, kto może być zawodowym sportowcem.

  • Christian Eriksen nie będzie mógł kontynuować kariery we Włoszech, jeżeli nie zostanie mu usunięty wszczepiony defibrylator
  • Przepisy obowiązuje we Włoszech nie dopuszczają możliwości uprawiania profesjonalnego sportu mając takie urządzenia

Złe wiadomości dla Eriksena

Christianowi Eriksenowi wszczepiono mały defibrylator na wypadek dalszych nieprawidłowości w pracy jego serca, po tym jak zasłabł i był reanimowany podczas meczu Euro 2020 Dania – Finlandia. Na razie nie wiadomo, czy pomocnik Interu Mediolan będzie mógł wrócić i zdecyduje się na powrót do gry, ale we Włoszech może się to okazać niemożliwe.

– Christian Eriksen nie może otrzymać “zielonego światła” na grę we Włoszech – powiedział członek Technicznego Komitetu Naukowego przy Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FGIC) Francesco Braconaro. – Jeżeli zawodnikowi usunięty zostanie defibrylator, co potwierdzi tym samym, że patologia może zostać rozwiązana, wtedy będzie mógł wrócić do gry dla Interu – dodał na antenie Radio Kiss Kiss.

Podobny kadiowerter defibrylator (ICD) wszczepiony ma Daley Blind i z powodzeniem gra w barwach reprezentacji Holandii i Ajaksu Amsterdam. 31-latek nie otrzymałby jednak zgody na występy w Serie A.

Zobacz także: Dybala wypada z treningów na kilka dni

Komentarze