Dumfries wkurzony na sytuację w Interze. “Chcemy coś zmienić tak szybko, jak to możliwe”

Denzel Dumfries
fot. PressFocus Na zdjęciu: Denzel Dumfries

Denzel Dumfries w jednej ze swoich ostatnich wypowiedzi dla mediów opowiedział o sytuacji w Interze Mediolan. Holender ujawnił też, jak czerpię inspirację od kolegów z zespołu.

  • Inter Mediolan na starcie sezonu rozczarowuje
  • Denzel Dumfries opowiedział o trudnej sytuacji w klubie
  • Holender wierzy, że przerwa reprezentacyjna pozytywnie wpłynie na zespół

Dumfries skomentował trudną sytuację w Interze

Denzel Dumfries trafił do Interu Mediolan latem w 2021 roku z PSV Eindhoven za blisko 14 milionów euro. Zawodnik nie od razu przekonał do siebie sztab szkoleniowy Nerazzurrich i kibiców. W tej kampanii 26-latek jest jednak ważną postacią w zespole. Ostatnio natomiast wypowiedział kilka słów na temat sytuacji w klubie.

– Sytuacja w Interze jest wkurzająca. Chcemy coś zmienić tak szybko, jak to możliwe. Pod tym względem przerwa dla zespołów jest uciążliwa. Może jednak przyda się nam oczyszczenie umysłu – mówił Dumfries cytowany przez stronę AlfredoPedulla.com.

– Mamy w grupie wielu doświadczonych zawodników, którzy starają się dać z siebie wszystko, aby się doskonalić. Staram się uczyć od nich dzień po dniu – kontynuował Holender.

Zobacz także:

– Musiałem wrócić do bazy klubu, aby zgłosić drobną kontuzję. Poszedłem na siłownię i zobaczyłem 13 zawodników trenujących samodzielnie. Gdybym nie był kontuzjowany, nigdy nie wiedziałbym, że tak wielu kolegów z drużyny poświęca dni odpoczynku, aby wyzdrowieć i pozostać w świetnej formie – powiedział piłkarz.

– Powiedziałem sobie, że tak to musi wyglądać. Zawsze trzeba pracować nad swoją formą. I od teraz zawsze będę się trzymał tego nastawienia – zakończył Dumfries.

Reprezentant Holandii wystąpił w tym sezonie łącznie w dziewięciu spotkaniach, notując w nich dwa trafienia i asystę.

Czytaj więcej: Wahadłowy Interu mógł latem odejść do Bundesligi

Komentarze