Antonio Conte
Antonio Conte fot. Grzegorz Wajda

Conte: Inter nie okazywał strachu przed rywalem

W trakcie minionego weekendu piłkarze Interu Mediolan pokonali po serii rzutów karnych Tottenham Hotspur w ramach Międzynarodowego Turnieju Mistrzów. Po zakończeniu tego meczu opiekun Nerazzurrich nie ukrywał, że to zwycięstwo jest bardzo ważne dla jego ekipy.

Czytaj dalej…

– Cieszę się, ponieważ grając przeciwko The Spurs, gdzie intensywność i siła fizyczna są ich główną bronią wraz z jakością, nadal byliśmy w stanie grać w zwykłą piłkę nożną i jest to ważny krok – powiedział Antonio Conte w rozmowie z Inter TV.

– Ten mecz to kolejny znak, który świadczy o dążeniu zespołu do poprawy i rozwoju charakteru. Zaatakowaliśmy rywali, nie okazaliśmy strachu i to była dobra reakcja – zaznaczył Włoch.

– Tworzymy dobrą mentalność w grupie, ci chłopcy chcą pracować i to jest najważniejsze. Pracujemy dobrze zarówno na poziomie taktycznym, jak i fizycznym – uzupełnił trener mediolańczyków.

– Jest dopiero sierpień, ale mamy nadzieję, że będziemy podążać tą ścieżką – rzekł Conte.

W pierwszej kolejce włoskiej ekstraklasy Inter zmierzy się z UC Lecce. Dla szkoleniowca teamu z miasta mody będzie to wyjątkowe starcie.

– To będzie dla mnie wyjątkowe spotkanie, ponieważ dorastałem w Lecce, zarówno jako człowiek, jak i jako sportowiec. Dla mnie to będzie pewnego rodzaju powrót do przeszłości. Bardzo się cieszę, że wrócili do najwyższej klasy rozgrywkowej. Mam wielką sympatię do klubu, ale oczywiście przez 90 minut to będą nasi przeciwnicy – skwitował były selekcjoner reprezentacji Włoch.


Komentarze