Co ze zdrowiem Zielińskiego? Napoli wydało komunikat

Piotr Zieliński
Pressfocus Na zdjęciu: Piotr Zieliński

Piotr Zieliński zaniepokoił kibiców swoją przedwczesną zmianą w meczu z Empoli. Napoli przekazało jednak optymistyczne wieści ws. Polaka.

  • 22 minuty trwał występ Piotra Zielińskiego w spotkaniu z Empoli
  • Polak przez problemy z oddychaniem opuścił boisko
  • Z 27-latekim jest jednak wszystko w porządku

Z Zielińskim wszystko dobrze

Piotr Zieliński jest jednym z architektów sukcesów Napoli w sezonie 2021/2022. Polak nie zawodzi i gdy tylko jest zdrowy, czaruje kibiców swoimi umiejętnościami. Aktualnie 27-latek może pochwalić się sześcioma strzelonymi golami. Ponadto zaliczył cztery asysty.

Fani Napoli liczyli, że Zieliński swój dorobek poprawi w niedzielnym meczu z Empoli. Nadzieje te okazały się jednak płonne, ponieważ Polak opuścił boisko w 22. minucie. 27-latek poprosił o zmianę, ponieważ miał problemy z oddychaniem. Został przetransportowany do szpitala, gdzie przeprowadzono odpowiednie badania.

Po przegranym 0:1 meczu z Empoli, głos zabrał Luciano Spaletti, który wypowiedział się na temat zdrowia Zielińskiego. – Chcieliśmy żeby Zieliński spróbował jeszcze grać przez pięć minut, ale był prawie przestraszony bólem w klatce piersiowej – powiedział włoski trener. Komunikat Napoli był bardziej optymistyczny. – Piotr Zieliński został zmieniony z powodu problemów z oddychaniem. Badania, które przeszedł, dały wynik negatywny – czytamy w oświadczeniu klubu.

Piotr Zieliński napędził kibicom sporo strachu, który okazał się jednak niepotrzebny. Z Polakiem rozmawiał Zbigniew Boniek. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej zapewnił, że wszystko jest pod kontrolą. W następnej kolejce Serie A Napoli zagra z Milanem.

Czytaj także: Napoli – Empoli: absurdalny gol pogrążył faworyta

Komentarze