Christian Eriksen kolejnym elementem gwiazdozbioru?

Christian Eriksen
Christian Eriksen PressFocus

Christian Eriksen niespełna rok temu zmienił Tottenham na Inter i na ten moment ten transfer nie okazał się korzystny ani dla zawodnika, ani dla mediolańskiego klubu. Prawdopodobne wydaje się odejście Duńczyka z włoskiej stolicy mody, a zainteresowany jego usługami jest Paris Saint-Germain.

Czytaj dalej…

Równia pochyła

Christian Eriksen w sezonie 2018/2019 był kluczową postacią Tottenhamu, z którym dotarł do finału Ligi Mistrzów. Interesowały się nim największe, z Realem Madryt na czele, europejskie firmy, jednak Duńczyk wierzył w projekt Mauricio Pochettino i zdecydował się zostać w Londynie. Niestety, kolejna kampania pokazała, że argentyńskiemu szkoleniowcowi skończyły się pomysły na sprawne zarządzanie szatnią Spurs. Nie pomogła w tym kiepska dyspozycja ważnych, dotychczas, zawodników. Sam Eriksen w ciągu połowy sezonu zagrał aż 20-krotnie w Premier League, ale w tych spotkaniach zanotował jedynie 2 gole i tyle samo asyst. Postanowił zmienić otoczenie, a Inter, któremu spodobało się wykupywanie doświadczonych zawodników z Premier League, zapłacił za pomocnika 27 milionów euro.

Jednakże, okazało się, że zmiana otoczenia nie odmieniła Duńczyka jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. Dla Antonio Conte jest on głównie rezerwowym; Włoch uważa, że nie jest w stanie porozumieć się z pomocnikiem, w efekcie czego ich współpraca może zostać zerwana. Według La Gazzetta dello Sport najbardziej prawdopodobnym kierunkiem dla kapitana reprezentacji Danii jest na ten moment Paris Saint-Germain.

Do transferu może dojść już zimą, a choć Duńczyk jest wyceniany na 50 milionów euro, to biorąc pod uwagę jego dyspozycję, a także kwotę, jaką zapłacił za niego Inter, paryżanom może udać się sprowadzić utalentowanego pomocnika znacznie taniej.

Komentarze