Chiellini może zakończyć karierę po sezonie

Giorgio Chiellini
Giorgio Chiellini fot. PressFocus

Giorgio Chiellini może po zakończeniu sezonu zakończyć piłkarską karierę. Informacje w tej sprawie pojawiły się na łamach La Gazzetta dello Sport.

Zakończy się pewna era w Juve

Giorgio Chiellini ma kontrakt ważny z Juventusem do końca czerwca 2021 roku. 36-latek w trakcie trwającej kampanii wystąpił w zaledwie dziewięciu spotkaniach ligowych. Tymczasem przez większą część poprzedniej kampanii obrońca nie mógł grać z powodu kontuzji kolana.

Na razie nie została ruszona kwestia tematu nowego kontraktu Chielliniego. Taki stan rzeczy pozwala przypuszczać, że Włoch poważnie bierze pod uwagę zakończenie piłkarskiej kariery. W kolejnym sezonie kluczowymi zawodnikami w środku obrony Bianconerich mają być Matthijs De Ligt oraz Radu Dragusin, który ma trafić na stałe do pierwszego zespołu Starej Damy. Rumuna uważa się za zawodnika z niezwykłym potencjałem.

Buffon może zostać na dłużej

Niepewna jest z kolei przyszłość Meriha Demirala. Juventus ma być podobno otwarty na to, aby sprzedać zawodnika. Dlatego, że ten oczekuje gwarancji regularnej gry, na co w szeregach turyńskiej ekipy nie może liczyć. La Gazzetta dello Sport podaje też, że Gianluigi Buffon może przedłużyć o rok swoją umowę z turyńczykami. Juventus rozważa takie rozwiązanie. Weteran w szeregach Bianconerich jest zmiennikiem Wojciecha Szczęsnego.

Juve w tabeli Serie A plasuje się aktualnie na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Do pierwszego Interu turyński team traci 10 oczek. W najbliższy weekend Stara Dama u siebie zmierzy się z Benevento Calcio.

Komentarze