Olimpijski gol na Stadio Olimpico [WIDEO]

Hakan Calhanoglu
PressFocus Na zdjęciu: Hakan Calhanoglu

Hitowe starcie 16. kolejki Serie A otworzył pięknym uderzeniem Hakan Calhanoglu. Turek zdobył bramkę bezpośrednio z rzutu rożnego. Następnie dorzucił też asystę przy trafieniu Edina Dżeko.

  • Jednym z hitów 16. kolejki Serie A był pojedynek Romy z Interem Mediolan
  • Spotkanie otworzył Hakan Calhanoglu. Turek zdobył gola olimpijskiego
  • Później pomocnik zanotował też asystę przy trafieniu Edina Dżeko

Calhanoglu błyszczy na stadionie Romy

Bieżąca kolejka włoskiej ekstraklasy obfituje w ekscytujące starcia. Jednym ze szlagierów tej serii gier był pojedynek prowadzonej przez Jose Mourinho Romy z mistrzem kraju. Inter Mediolan szybko wyszedł na prowadzenie. Nie minął kwadrans, gdy zawodnicy Simone Inzaghiego mieli wykonywać rzut rożny. Hakan Calhanoglu dostrzegł kiepskie ustawienie rzymian i uderzył bezpośrednio na bramkę. Futbolówka minęła Nicolo Zaniolo i prześliznęła się pomiędzy nogami zaskoczonego Ruiego Patricio.

Trafienie zdobyte bezpośrednio z kornera nazywamy golem olimpijskim. Calhanoglu nie zakończył jednak swoich popisów na tym pięknym golu. W 24. minucie wziął udział w świetnej akcji kombinacyjnej, którą zakończył asystą przy golu byłego kapitana Romy – Edina Dżeko. Bośniak nie cieszył się z trafienia, choć odchodząc ze stolicy Włoch był ze swoim zespołem w raczej chłodnych relacjach.

Nadal trwa pierwsza połowa tego starcia, w którym wyraźną przewagę mają gracze Interu Mediolan.

Komentarze