Piłkarze Genoi
Piłkarze Genoi fot. PressFocus

Bramkarz Genoi ostrzega: COVID-19 to nie jest zwykła grypa

Bramkarz Genoi Federico Marchetti, który był jednym z kilkunastu zakażonych koronawirusem zawodników w zespole, ogłosił uzyskanie negatywnego wyniku testu. Zaapelował również do wszystkich o przestrzeganie zasad, bowiem COVID-19 to nie jest zwykła grypa, jak twierdzi wiele osób.

Czytaj dalej…

Doświadczony bramkarz był jednym z 17 zawodników Genoi, którzy uzyskali pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa w organizmie. W niedzielę klub poinformował, że z wirusem poradzili sobie już Mattia Perin i Ivan Radovanović, a teraz do tego grona dołączył właśnie Marchetti.

“Jestem w końcu ujemny” – napisał Marchetti na swoim instragramie, cytowany przez Football Italia. “To słowo, któremu zawsze przypisywałem złe znaczenie, dzisiaj jest dla mnie najpiękniejsze ze wszystkich. Przestrzegajcie zasad chłopaki! To nie jest grypa, jak słyszałem od wielu ludzi” – dodał.

17 zawodników Genoi zakażonych koronawirusem

Pierwsze przypadki zakażenia koronawirusem w Genoi wykryto pod koniec września, przed wyjazdowym spotkaniem z Napoli, które zakończyło się jej porażką 0:6. Po meczu potwierdzono kolejne przypadki, których łącznie w klubie było 22. Wśród zakażonych znalazło się 17 zawodników.

Z tego powodu na 4 listopada przełożone zostało ligowe spotkanie z Torino. Najbliższy mecz Serie A Genoa ma rozegrać w najbliższy poniedziałek (19 października), a rywalem będzie Hellas Werona.

37-letni obecnie Federico Marchetti do zespołu Genoi trafił dwa lata temu na zasadzie wolnego transferu z Lazio. Były reprezentant Włoch pełnił od tamtej pory głównie funkcję dublera. W barwach Genoi wystąpił do tej pory w pięciu ligowych spotkaniach, w tym w jednym w obecnym sezonie.

Komentarze