Atalanta – Roma: szybki gol i niespodzianka w Serie A [WIDEO]

Jose Mourinho
PressFocus Na zdjęciu: Jose Mourinho

Atalanta BC w Serie A przegrała u siebie z Romą 1:4 (1:2). Goście błyskawicznie objęli prowadzenie. Już w pierwszej minucie gola zdobył Tammy Abraham. Finalnie goście po ciekawym meczu zdobyli trzy oczka. Dla Atalanty to pierwsza przegrana w Serie A od 3 października 2021 roku. Nicola Zalewski spędził cały mecz na ławce rezerwowej Romy.

• Premierowy gol padł już w pierwszej minucie
  • Do przerwy Roma prowadziła 2:1
  • Atalanta starała się doprowadzić do wyrównania, ale ostatecznie to gracze Jose Mourinho byli dużo lepsi

Roma niespodziewanie wygrała na Gewiss Stadium

Atalanta BC przegrywała z AS Roma już po pierwszej minucie. Nieporadność w szeregach ekipy z Bergamo wykorzystał Tammy Abraham, który sprytnym uderzeniem pokonał Juana Musso.

Duvan Zapata i jego koledzy znaleźli się w jeszcze gorszych tarapatach. W 27. minucie Jordan Veretout zagrał do Nicolo Zaniolo, a ten podwyższył strzałem w krotki róg.

Gospodarze jeszcze przed końcem pierwszej połowy znaleźli sposób na zdobycie gola kontaktowego. Z dystansu uderzył Luis Muriel, piłka odbiła się jeszcze od Bryana Cristante i wpadła do siatki obok bezradnego golkipera zespołu ze Stadio Olimpico.

Po przerwie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Bramka Zapaty po wideoweryfikacji nie została jednak uznana. W 73. minucie na listę strzelców wpisał się zaś Chris Smalling. Asystę przy tym trafieniu zanotował Veretout.

Goście poszli za ciosem. W 82. minucie kolejnego gola strzałem z kilku metrów zapisał na swoim koncie Abraham.

Ostatecznie wynik tego spotkania nie uległ już zmianie i gospodarze wyraźnie przegrali z rzymianami.