Allegri wziął odpowiedzialność za stratę punktów z Milanem

Massimiliano Allegri
Massimiliano Allegri fot. PressFocus

Juventus FC szczęśliwie zremisował z Milanem w niedzielny wieczór (1:1). Punkt ekipie z Turynu uratował Wojciech Szczęsny, który w ostatnich fragmentach rywalizacji popisał się bardzo dobrą interwencją. Tymczasem po zakończeniu spotkania odpowiedzialność za złe zmiany wziął na swoje barki opiekun Starej Damy.

  • Juventus nie notuje udanego startu sezonu 2021/2022
  • Stara Dama w żadnych z czterech dotychczasowych meczów ligowych nie wywalczyła pełnej puli
  • Odpowiedzialność za stratę punktów z wicemistrzami Serie A wziął na swoje barki Massimiliano Allegri

Juventus w strefie spadkowej po czterech kolejkach

Juventus FC mógł przegrać, gdyby swoją szansę wykorzystał Pierre Kalulu. Zawodnik Rossonerich miał wyborną okazję na wpisanie się na listę strzelców, ale ze świetnej strony między słupkami bramki Bianconerich spisał się polski bramkarz. Swoją ocenę na temat zawodów przedstawił z kolei trener Juve.

– Pomimo dobrej pierwszej połowy, kiedy stworzyliśmy szanse i nie pozwoliliśmy na wiele Milanowi, to i tak ryzykowaliśmy porażkę pod koniec meczu – mówił Allegri w rozmowie z DAZN.

– Niestety straciliśmy koncentrację, determinację i skupienie. Wystarczy spojrzeć na rzut rożny, po którym straciliśmy bramkę. Można było odczuć samozadowolenie w naszych szeregach – kontynuował Włoch.

Juventus po raz pierwszy od 60 lat nie dał rady wygnać przynajmniej jednego spotkania w czterech pierwszych kolejkach ligowych. Następstwem tego jest to, że Stara Dama plasuje się obecnie na 18. miejscu w tabeli.

– Ten mecz niczego nie zmienił w moim postrzeganiu Juventusu. Musimy się szybko nauczyć, że są spotkania, w których trzeba być twardym, zdeterminowany i skoncentrowanym. To część ogólnego procesu rozwoju niektórych zawodników – mówił Allegri.

– Muszę przyznać, że popełniłem błędy przy zmianach. Powinienem wprowadzić na boisko więcej zawodników defensywnych, chcąc utrzymać prowadzenie 1:0 do końca. Biorę zatem odpowiedzialność za ten wynik – podsumował opiekun Bianconerich.

Juventus już w środę będzie mógł się zrehabilitować, mierząc się ze Spezią. Spotkanie zacznie się o 18:30 na Stadio Alberto Picco.

Spezia
Juventus Turyn
Kursy mogą ulec zmianie. Aktualizacja z dnia: 22. września 2021 18:27.

18+ | Graj odpowiedzialnie! | Obowiązuje regulamin

Komentarze