Wygrana Węgrów w pierwszym sparingu przed Euro

Kevin Varga
Pressfocus Na zdjęciu: Kevin Varga

Węgry pokonały Cypr 1:0 (1:0) w meczu towarzyskim. Dla gospodarzy jest to pierwszy sprawdzian przed Euro 2020. Trafili do grupy śmierci z Portugalią, Francją i Niemcami.

W pierwszej połowie Węgrzy byli zdecydowanie lepszą drużyną. Na turniej nie pojedzie jedna z największych gwiazd reprezentacji – Dominik Szoboszlai. Jego koledzy poradzili sobie mimo wszystko z Węgrami. Do przerwy kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i udało im się zdobyć bramkę, dzięki której objęli prowadzenie.

Po wielu próbach w 36. minucie golkipera pokonał Schafer. Wtedy to płaską piłkę w pole karne posłał Varga. Jeden z Węgrów minął się z futbolówką, ale na szczęście dla gospodarzy dotarła pod nogi wspomnianego Andrasa Schafera, który z bliskiej odległości umieścił piłkę w bramce bramkarza Cypru – Neofytosa Michaila.

W drugiej połowie drużyna Cypru prezentowała się już zdecydowanie lepiej, ale nie potrafiła pokonać bramkarza rywali. W 86. minucie gospodarze mieli bardzo dobrą okazję, aby podwyższyć prowadzenie. Arbiter przyznał im wtedy rzut karny. Do futbolówki podszedł znany z ekstraklasowych boisk Nemanja Nikolics, ale napastnik nie wykorzystał jedenastki. Końcowy wynik to 1:0.