Mistrzowie Europy i Ameryki Południowej zagrają o nowe trofeum

Piłkarze reprezentacji Włoch
Obserwuj nas w
PressFocus Na zdjęciu: Piłkarze reprezentacji Włoch

UEFA i CONMEBOL w oficjalnych komunikatach poinformowały we wtorek o rozszerzeniu współpracy. Jednym z jej punktem jest zorganizowanie meczu pomiędzy zwycięzcami Euro 2020 i Copa America 2021. Reprezentacje Włoch i Argentyny zmierzą się ze sobą w czerwcu 2022 roku.

  • UEFA i CONMEBOL poinformowały we wtorek o rozszerzeniu współpracy
  • Jednym z jej punktów jest organizacja meczu pomiędzy triumfatorami Mistrzostw Europy i Mistrzostw Ameryki Południowej
  • W pierwszym spotkaniu, które ma odbyć się w czerwcu 2022 roku, zagrają reprezentacje Włoch i Argentyny

Włochy zagrają z Argentyną

“Organizacja tego meczu jest częścią rozszerzenia współpracy między UEFA i CONMEBOL, które obejmuje w szczególności piłkę nożną kobiet, futsal i kategorie młodzieżowe, wymianę sędziów, a także programy treningowe” – czytamy w oficjalnym komunikacie UEFA.

Zawarte pomiędzy konfederacjami porozumienie zakłada trzy edycje spotkań pomiędzy zwycięzcami najważniejszych turniejów na obu kontynentach. Pierwsze spotkanie rozegrane zostanie podczas przerwy na mecze reprezentacji w czerwcu przyszłego roku. Na razie nie jest jednak znana jego lokalizacja.

Aktualnym mistrzem Europy jest reprezentacja Włoch, która po tytuł sięgnęła 11 lipca tego roku. Drużyna prowadzona przez Roberto Manciniego w finałowym meczu, który odbył się na londyńskim Wembley pokonała po rzutach karnych Anglię. W podstawowym czasie gry pojedynek zakończył się remisem 1:1.

W tym samym czasie miano najlepszej drużyny w Ameryce Południowej wywalczyła reprezentacja Argentyny, która w finale Copa America 2021 pokonała w Rio de Janeiro 1:0 gospodarza turnieju – reprezentację Brazylii.

Komentarze