Selekcjoner reprezentacji Brazylii powołał 17-latka! Od przyszłego sezonu zagra w Realu Madryt

Reprezentacja Brazylii w marcu zagra towarzyskie spotkania z Hiszpanią oraz Anglią. Selekcjoner Dorival Junior zdecydował, że powołanie do drużyny narodowej otrzyma 17-letni Endrick.

Endrick
Obserwuj nas w
Imago / Yuri Murakami Na zdjęciu: Endrick
  • Endrick powołany do reprezentacji Brazylii
  • Brazylia zagra w marcu towarzysko z Hiszpanią oraz Anglią
  • 17-latek od przyszłego sezonu będzie piłkarzem Realu Madryt

Endrick powołany do reprezentacji Brazylii

Reprezentacja Brazylii przygotowuje się do udziału w Copa America z nowym selekcjonerem na ławce. Na początku roku stery w zespole Canarinhos przejął Dorival Junior. 61-latek w piątek ogłosił listę powołanych piłkarzy na mecze towarzyskie z Hiszpanią oraz Anglią. Wśród powołanych piłkarzy znalazła się przyszła gwiazda światowego futbolu – Endrick.

17-latek uważany jest za jeden z największych talentów w piłce nożnej. Latem bieżącego roku przeniesie się za 45 milionów euro do Realu Madryt. Aktualnie reprezentuje jeszcze barwy macierzystego klubu Palmeiras, gdzie mimo młodego wieku gra od kilku sezonów w pierwszym zespole.

POLECAMY TAKŻE

Dla Endricka nie jest to pierwsze powołanie do seniorskiej reprezentacji Brazylii. Wcześniej szansę debiutu otrzymał podczas listopadowych spotkań w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Napastnik Palmeiras spędził łącznie 26 minut na boisku w meczach przeciwko Kolumbii oraz Argentynie.

W rozpoczętym niedawno sezonie ligi brazylijskiej zagrał 4 mecze, w których raz wpisał się na listę strzelców.

Komentarze