Niemcy muszą szukać selekcjonera. Loew podjął decyzję

Joachim Loew
Joachim Loew PressFocus

Joachim Loew po zakończeniu zbliżających się Mistrzostw Europy pożegna się z posadą selekcjonera reprezentacji Niemiec. 61-letni szkoleniowiec zwrócił się do Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB) z prośbą o wcześniejsze rozwiązanie kontraktu. Władze niemieckiej piłki zgodziły się na takie rozwiązanie.

Świadomy krok Loewa

– Podejmuję ten krok całkiem świadomie, pełen dumy i z ogromną wdzięcznością, ale jednocześnie wciąż z niezmiennie wielką motywacją, jeżeli chodzi o zbliżający się turniej Mistrzostw Europy – powiedział Joachim Loew, którego kontrakt miał obowiązywać do mistrzostw świata w 2022 roku.

– Jestem dumny, ponieważ to dla mnie coś bardzo specjalnego i ogromny zaszczyt, że mogę być zaangażowany w sprawy mojego kraju. A także dlatego, że dane mi było przez prawie 17 lat pracować z najlepszymi piłkarzami w kraju i towarzyszyć im w ich rozwoju. Dzielę z nimi wielkie triumfy i bolesne porażki, ale przede wszystkim wiele wspaniałych i magicznych chwil, nie tylko zwycięstwo w Mistrzostwach Świata w Brazylii w 2014 roku. Jestem i pozostaję wdzięczny DFB, który zawsze zapewniał mi i zespołowi optymalne warunki pracy – dodał Loew, cytowany przez oficjalną stronę Niemieckiej Federacji Piłkarskiej (DFB).

17 lat z reprezentacją Niemiec

61-letni szkoleniowiec pracę przy drużynie narodowej rozpoczął latem 2004 roku, kiedy został asystentem Juergena Klinsmanna. Dwa lata później zastąpił go w roli pierwszego trenera. W 2014 roku poprowadził reprezentację Niemiec do zdobycia mistrzostwa świata. Sześć lat wcześniej zdobył z nią wicemistrzostwo Europy.

Obecnie reprezentacja Niemiec przygotowuje się do turnieju finałowego Mistrzostw Europy. Drużyna Joachima Loewa zagra w grupie F razem z reprezentacjami Węgier, Portugalii i Francji. Wcześniej, bo już pod koniec marca niemiecką drużynę czekają pierwsze spotkania w ramach eliminacji do mistrzostw świata w 2022 roku. Zmierzy się wówczas z Islandią (25 marca), Rumunią (28 marca) i Macedonią Północną (31 marca).

Kursy moga ulec zmianie. Aktualizacja z dnia 25. marca 2021 20:43.

Tekst zawiera treści reklamowe | +18 | Obowiązuje regulamin

Komentarze

Na temat “Niemcy muszą szukać selekcjonera. Loew podjął decyzję

Joachim Loew podjął słuszną decyzję. Mimo że uważam go za zasłużonego trenera dla Niemiec za dużo hektu na niego ostatnio spadło. Dla mnie po za tym w kadrze Niemiec powinni grać najlepsi bez względu na metrykę. MUELLEROWI I Humelsowi kadra się należy. Także w meczach bez stawki Niemcy kiedyś gryźli trawę. Za Detwalla.,Becknbaueta czy Vogtsa tak było. Każdy mecz powinien być dla zawodników tak jakby ostatnia szansa. To ich praca i grają dla kraju. Liczę że nowym trenerem zostanie Juergen Klopp.