Nagelsmann nie rezygnuje z szalonego pomysłu. Zamierza tak grać na Euro

Reprezentacja Niemiec ma problem z obsadą lewej strony defensywy. Julian Nagelsmann od dwóch spotkań ustawia tam Kaia Havertza.

Julian Nagelsmann
Obserwuj nas w
fot. Imago/BEAUTIFUL SPORTS/Wunderl Na zdjęciu: Julian Nagelsmann
  • Julian Nagelsmann znalazł dla jednego ze swoich zawodników nową pozycję
  • Kai Havertz w ostatnich dwóch meczach towarzyskich był ustawiany na lewej obronie
  • Reprezentacja Niemiec ma skorzystać z tego rozwiązania na przyszłorocznym Euro

Nagelsmann chce z Havertza uczynić lewego obrońcę

W trakcie listopadowego zgrupowania Julian Nagelsmann wpadł na zaskakujący pomysł. W meczu towarzyskim z Turcją ustawił Kaia Havertza na lewej stronie defensywy, reagując tym samym na problem z obsadą tej pozycji. Zawodnik Arsenalu wypadł niespodziewanie dobrze, a ponadto trafił do siatki.

Okazuje się, że Nagelsmann zamierza swoje założenia kontynuować. Havertz zajął miejsce na lewej obronie również we wtorkowym sparingu z Austriakami. Selekcjoner niemieckiej kadry nie reaguje w ten sposób na obecną sytuację, lecz chce z 24-latka uczynić nowego defensora na dłużej.

Fabrizio Romano sugeruje, że Havertz będzie występował na lewej obronie w trakcie przyszłorocznych Mistrzostw Europy, których Niemcy będą gospodarzami. To niecodzienna idea, bowiem na co dzień w Arsenalu Niemiec występuje jako ofensywny pomocnik lub fałszywy napastnik. Niewykluczone natomiast, że Nagelsmann wpłynie na Mikela Artetę, który również ustawi go na nowej pozycji.

Zobacz również: Sensacyjny powrót do Barcelony stanie się faktem? W Anglii już na niego nie liczą

Komentarze