Sensacyjny powrót do Barcelony stanie się faktem? W Anglii już na niego nie liczą

Thiago Alcantara stał się dla Barcelony opcją na wzmocnienie środka pola. Liverpool nie liczy już na hiszpańskiego pomocnika.

Thiago Alcantara
Obserwuj nas w
fot. Imago/Colorsport Na zdjęciu: Thiago Alcantara
  • Thiago Alcantara może zimą wrócić do FC Barcelony
  • Duma Katalonii poszukuje pomocnika w miejsce zawodzącego Oriola Romeu
  • Liverpool nie liczy już na Hiszpana, który ma problemy zdrowotne

Barcelona rozważa ściągnięcie Thiago

FC Barcelona planuje działania na zimowe okienko transferowe. Choć poważnej kontuzji nabawił się Gavi, celem nie będzie znaleźć za niego zastępstwa, lecz ściągnąć pomocnika w miejsce rozczarowującego Oriola Romeu. Z uwagi na ograniczenia finansowe, będzie to opcja tymczasowa, a za nazwiskami z najwyższej półki Duma Katalonii rozejrzy się dopiero latem.

W styczniu priorytetem będzie ściągnięciem za niewielkie pieniądze pomocnika, który zagwarantuje pewną jakość. Krajowe media sugerują, że na Camp Nou może dojść do sensacyjnego powrotu. Na zakręcie znalazł się bowiem Thiago Alcantara, który od początku sezonu leczy problemy zdrowotne i nie zagrał dla Liverpoolu ani razu.

Jego kontrakt wygasa już za kilka miesięcy. Choć Jurgen Klopp jest fanem umiejętności Hiszpana, klub już specjalnie na niego nie liczy i będzie otwarty na rozstanie po sezonie. FC Barcelona może wykorzystać tę sytuację i ściągnąć swojego wychowanka już zimą.

Thiago nie jest dla Barcelony jedynym kandydatem do wzmocnienia środka pola. Na liście życzeń znajdują się również Guido Rodriguez i Dani Parejo.

Zobacz również: Plan Probierza nie uległ zmianie. Znamy składy na mecz Polska – Łotwa

Komentarze